Fundamenty domu jednorodzinnego pod Szczecinem

AARSLEFF pomaga spełniać marzenia swoich Klientów. Jednym z najczęstszych które realizujemy to budowa fundamentów pod wymarzony dom, w pięknych okolicznościach przyrody ale ze słabym gruntem w obszarze działki.

 

Mamy sprawdzone szybkie i wygodne rozwiązania, które naszym Klientom nie tylko pomagają realizować plany, ale dają pewność solidnych fundamentów pod  budowę domu.

 

Niedawno pod Szczecinem zrealizowaliśmy fundament w technologii żelbetowych prefabrykowanych pali wbijanych dla naszego Klienta.

Przedmiotem prac firmy AARSLEFF było wykonanie projektu technologicznego posadowienia na palach prefabrykowanych ław fundamentowych budynku jednorodzinnego w Kurowie pod Szczecinem wraz z ich instalacją.

Lokalizacja obiektu to piękne, ciekawe i ciche miejsce, tuż nad samą rzeką Odrą.

Warunki geologiczne panujące na działce nie pozwoliły jednak na posadowienie bezpośrednie domu.

 

Murowana konstrukcja domu powstała na ławach fundamentowych opartych na palach prefabrykowanych o przekroju 30x30 cm, a długościach pomiędzy 16 a 19 metrów. Długość pali zastosowanych dla obiektu wynikała z głębokiego zalegania warstw gruntów organicznych.  Sytuacja z tak długimi palami pod zabudowę jednorodzinną jest niezbyt częsta. Pale ze względu na swoją długość musiały być łączone na budowie za pomocą złączek w typie CPG-4.

 

Ścisła współpraca działu projektowego, działu sprzedaży i realizacji to nasz klucz do sukcesu!

 

Prywatni inwestorzy, którzy są w posiadaniu działek o słabych warunkach gruntowych mogą liczyć na nasze wsparcie, dostrzegamy ich potrzeby i pomagamy dobrać najlepsze rozwiązania fundamentowe.