W Krakowie, nad brzegiem Wisły nieopodal Wawelu trwa budowa kładki pieszo-rowerowej, połączy ona Kazimierz z Ludwinowem. Obiekt będzie miał około 130 metrów długości. Kładka wyróżniać się będzie wyjątkową architekturą. Obecnie nasz zespół specjalizujący się w kotwach gruntowych, wykonuje specjalistyczne fundamenty dla tej przeprawy.
aktualności
- A w Krakowie, nad Wisłą.
- Aarsleff realizuje roboty budowlane na terenie "Starej Rzeźni" 09/08/2024 0 KomentarzeAarsleff realizuje roboty budowlane na terenie "Starej Rzeźni"Dowiedz się więcej
Od początku bieżącego roku Aarsleff realizuje roboty budowlane na terenie "Starej Rzeźni", w samym centrum zabytkowej części Poznania.
- Kotwy i gwoździe gruntowe - do czego służą i kiedy je stosujemy? 22/07/2024 0 KomentarzeKotwy i gwoździe gruntowe - do czego służą i kiedy je stosujemy?Dowiedz się więcej
Dziedzina inżynierii cywilnej, która wykorzystuje wiedzę techniczną do analizy, projektowania i budowy struktur w środowisku gruntowym, nazywana jest geoinżynierią. Jednymi z najważniejszych narzędzi używanych w tej branży są kotwy (trwałe i tymczasowe) i gwoździe gruntowe, które zapewniają stabilność i bezpieczeństwo różnorodnych konstrukcji.
- Jak zabezpieczamy wykopy i czym są konstrukcje oporowe? 01/07/2024 0 KomentarzeJak zabezpieczamy wykopy i czym są konstrukcje oporowe?Dowiedz się więcej
Budowanie bezpiecznych i stabilnych konstrukcji to jedno z głównych zadań inżynierii lądowej - a dokładniej jej dziedziny, którą jest geoinżynieria. Jednym z największych wyzwań w tym obszarze jest zabezpieczanie wykopów, niezbędne do realizacji wielu projektów infrastrukturalnych, od drogownictwa po budownictwo mieszkaniowe. Stosowane techniki - grodzice stalowe, obudowy berlińskie, palisady czy przesłony - mają kluczowe znaczenie nie tylko dla bezpieczeństwa pracowników, ale także dla zapewnienia integralności strukturalnej przyszłych konstrukcji.
- Wykorzystujemy nasze multitechnologie 12/06/2024 0 KomentarzeWykorzystujemy nasze multitechnologieDowiedz się więcej
Przedgórze Sudeckie, niezwykle malownicze tereny Polski południowo-zachodniej gdzie obecnie trwa rozbudowa drogi krajowej nr 46 od Nysy do Pakosławic. Przebudowywana jest ona na trasę dwujezdniową z dwoma pasami ruchu w każdą stronę. Powstają też nowe obiekty mostowe. Wykorzystując nasze multitechnologiczne możliwości wykonaliśmy fundamenty w technologii prefabrykowanych żelbetowych pali wbijanych pod obiekty nad rzekami Korzkiew i Cielnica oraz wzmocniliśmy podłoże gruntowe pod rozbudowywaną tam drogę stosując technologię kolumn przemieszczeniowych FDC.
Nasz wieloletni Partner Budimex zlecił nam wykonanie tego zadania znając doskonale zalety współpracy z naszym zespołem. Dziękujemy za zaufanie. Dzięki umiejętności dostosowywania rozwiązań projektowych pod skomplikowane warunki gruntowe i mając na uwadze ekonomiczność, łączymy ze sobą różne techniki fundamentowania, wzmacniania i zabezpieczania. W efekcie tworzymy indywidualne rozwiązania skrojone na miarę.
Potrzebujesz konsultacji w sprawie posadowienia, wzmocnienia gruntu, zabezpieczenia wykopu a może robót bezwykopowych? Skontaktuj się z ekspertami Aarsleff w swoim regionie.
- Modernizacja przyłącza kanalizacyjnego na łódzkim deptaku 16/04/2024 0 KomentarzeModernizacja przyłącza kanalizacyjnego na łódzkim deptakuDowiedz się więcej
Na jednej z najbardziej znanych ulic w kraju i jednocześnie najdłuższym polskim deptaku, który stanowi wizytówkę miasta Łodzi, modernizacji poddaliśmy przyłącze kanalizacyjne.
W pałacach i kamienicach przy Piotrkowskiej mieszczą się sklepy, restauracje, kawiarnie, okolica tętni życiem. Kanał główny, do którego włączone jest remontowane przyłącze usytuowany jest niemalże na środku ulicy Piotrkowskiej, na głębokości ok. 5m pod powierzchnią terenu. Wzmocnienie oraz zapewnienie szczelności przyłącza musiało zostać przeprowadzone w sposób, który nie powoduje utrudnień.
Zastosowaliśmy bezwykopową technologię renowacji rękawem utwardzanym promieniami LED. Jest to technologia rękawa nasączonego żywicą stworzona przez Aarsleff do renowacji kanalizacji. Rękaw filcowy dzięki swojej elastyczności może być stosowany do renowacji kanałów/przyłączy, na których występują zakręty i zmienna średnica.
Renowacja polega na utworzeniu na jego wewnętrznej powierzchni wykładziny z rękawa nasączonego żywicą dopasowanego do kształtu naprawianego rurociągu. Utwardzona promieniami LED konstrukcja jest przyjazna dla środowiska. Dzięki zastosowaniu do utwardzania promieni LED uzyskano znaczące ograniczenie zużycia energii oraz emisji emisji CO2.
Po więcej informacji na temat technologii bezwykopowych renowacji zapraszamy do kontaktu z Pawłem Nurzyńskim.
- Cechy kobiet w budownictwie 07/03/2024 0 KomentarzeCechy kobiet w budownictwieDowiedz się więcej
8 marca to wyjątkowy dzień, nasze oczy zwrócone są w stronę kobiet na całym świecie, a my szczególnie skupiamy się na kobietach w branży budowlanej. Dziś przyglądamy się cechom kobiet w branży budowlanej. Jakie cechy pomagają im w pracy w branży zdominowanej przez mężczyzn? Na to pytanie odpowiedzą w poniższym materiale pracownicy firmy AARSLEFF.
Poprosiliśmy o opinię nasze koleżanki i kolegów z pracy. Wszyscy od lat związani są z branżą budowlaną, a ich opinie są szczere i wiarygodne. Oto jakie cechy kobiet w budownictwie uznali za kluczowe.
Większość osób tak jak Anna Derbot-Kostrzewa Kierownik Zespołu Projektowego, wskazuje na pewność siebie i świadomość własnej wartości. Anna podkreśla, że są to kluczowe cechy, które pomagają kobietom osiągać cele. Kiedy powyższe połączymy z błyskotliwością, na którą wskazuje Anna Perz Inżynier. ds. przygotowania produkcji, nasz wizerunek nabiera wyrazistego kształtu. Więc jak to jest z ta błyskotliwością w czym może pomóc ta cecha?
„Jest to szczególnie ważna cecha, która pomaga szybko zareagować na wielokrotne „zaczepki” na budowie. W wielu sytuacjach błyskotliwość jest przydatna, żeby zaskoczyć drugą stronę odpowiedzią, nie dać po sobie poznać, że nie wiemy co zrobić w danej sytuacji. Kobieta, która potrafi szybko i dosadnie komunikować się z Pracownikami na budowie, szybciej zapracuje na szacunek ze strony mężczyzn – a Kobiety, które kiedykolwiek pracowały w męskim gronie, wiedzą, jak trudno jest być traktowaną na równi z wszystkimi” wyjaśnia Anna Perz.
Niezbędną cechą a zarazem umiejętnością jaka wyróżnia kobiety w branży budowlanej jest komunikatywność. Tak o tej cesze pisze Anna Semeniuk Specjalistka ds. Sprzedaży / Analityk Danych Power BI:
Komunikatywność jest kluczową cechą, której użycie uważam za istotne dla kobiet pracujących w branży budowlanej. Skuteczna komunikacja jest niezbędna do współpracy z różnymi zespołami, dostawcami i klientami. Umiejętność jasnego przekazywania informacji może przyspieszyć rozwiązanie problemów, poprawić efektywność działań oraz zbudować pozytywne relacje z innymi uczestnikami projektu. W branży budowlanej, gdzie współpraca i koordynacja są kluczowe, komunikatywność stanowi istotny czynnik sukcesu zawodowego.
Anna Semeniuk zwraca uwagę, że równie ważna jest elastyczność:
Elastyczność jest cechą, którą uważam za najbardziej przydatną kobietom w pracy w branży budowlanej. Po pierwsze, umożliwia dostosowanie się do zmiennych warunków i sytuacji na placu budowy, co jest kluczowe w dynamicznym środowisku budowlanym. Po drugie, elastyczność pozwala efektywnie zarządzać różnymi zadaniami i wyzwaniami, co przyczynia się do skutecznego prowadzenia projektów. Wreszcie, zdolność do szybkiego przystosowania się do nowych sytuacji zwiększa innowacyjność i efektywność pracy, co może przyczynić się do sukcesu w branży budowlanej.
Duża grupa pytanych zwraca uwagę, że kobiety w budownictwie są perfekcjonistkami w dziedzinie zarządzania czasem. Jak podaje Anna Derbot-Kostrzewa; „…kobiety bardzo często muszą łączyć pracę zawodową, która jest w budownictwie wymagająca, z ogromem obowiązków domowych i rodzicielskich.” Tę myśl rozwija Katarzyna Garbarska Kierownik Działu Kontrolingu: „Mama na etacie to bardzo często kobieta wielozadaniowa, doskonale zorganizowana, odpowiedzialna i pracowita. Projekt budowlany jest skomplikowanym, złożonym i długotrwałym procesem. Dzięki utrzymywaniu porządku w dokumentach, koncentracji na najważniejszych zadaniach oraz wyznaczaniu priorytetów osoba zarządzająca projektem ma szansę z sukcesem zrealizować przydzielone jej zadania. Z punktu widzenia podwykonawcy na końcu istotne jest, by realizować powierzone kontrakty w odpowiednim czasie, zapewnić wysoką jakość wykonanych usług i co najmniej utrzymać założony wynik finansowy. Czas to pieniądz, także kompetencje związane z planowaniem czasu i zasobów oraz organizacją pracy na budowie są w mojej ocenie kluczowe w branży budowlanej.”.
W tym miejscu warto podkreślić, że kobiece umiejętności zarządzania czasem doceniane są przez mężczyzn. „W pracy budowlanej (ale i nie tylko) są to bardzo cenne cechy, które pozwalają w sposób kontrolowany mierzyć się z wyzwaniami dnia codziennego. Kobiety łączą obowiązki rodzinne, zawodowe oraz osobiste, zauważam że czas którym dysponują wykorzystują w 100% produktywnie.” Podkreślił Karol Urbanek Regionalny Dyrektor Sprzedaży.
To nie jedyny męski głos w tej sprawie. Marcin Łuczak Regionalny Dyrektor Sprzedaży zwraca uwagę na to, że: „…kobiety są dobrze zorganizowane. Szybko decydują co chcą robić, a potem to robią. Każdy szczegół ich planu jest dopracowany i zawsze jest plan „B”.”
Anna Semieniuk również wymienia tę cechę jako jedna z najważniejszych: „Posiadanie silnych umiejętności organizacyjnych umożliwia skuteczne planowanie i koordynację działań. Ponadto, dobrze zorganizowane osoby są w stanie efektywnie zarządzać czasem i zasobami, co przekłada się na sprawną realizację projektów budowlanych. W branży, gdzie harmonogramy są często napięte, zorganizowanie stanowi istotny atut, przyczyniający się do osiągania sukcesów zawodowych.”.
W pracy, w firmie takiej jak AARSLEFF niezbędna jest umiejętność współpracy w grupie i świadomość wspólnego celu, te cechy jako kluczowe wymieniła Magdalena Ochrymiuk Kierownik projektów: „Świadomość "misji" pozwala przekształcić plany w rzeczywistość. Liczy się sukces firmy, a nie tylko jednostki czy działu. Świadomość celu skłania do współpracy, a nie ciągłej rywalizacji. Wyznaczenie zamierzonego celu pomaga określić rzeczywiste zagrożenia i potencjały.”
Natalia Jędrzejczak Specjalista ds. Transportu i Logistyki nadmienia, że Kobieta w budownictwie powinna być cierpliwa, co niewątpliwie przyda się w codziennej pracy. Natalia zwraca też uwagę na jedną cechę, jaką jest kobieca dobra pamięć: „Pamiętamy nawet rzeczy, które się jeszcze nie wydarzyły.”.
Tym wesołym akcentem podsumujmy. Wiemy już, że nie sposób wymienić wszystkich cech, bo każda kobieta jest inna i to zdaje się być najpiękniejszą z ich cech. Cechy kobiet w branży budowlanej wymienione w tym materiale niech będą inspiracja i podpowiedzią w kształtowaniu wizerunku kobiet w branży. Życzymy Wam wielu sukcesów w pracy i w życiu prywatnym. Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet!
- Multitechnologicznie w Poznaniu 19/02/2024 0 KomentarzeMultitechnologicznie w PoznaniuDowiedz się więcej
W budownictwie, architekturze i urbanistyce miast piękne jest to, że od czasu do czasu możemy doświadczać wskrzeszenia cennych elementów urbanistycznych.
Takim przykładem jest rewitalizacja i rozbudowa kompleksu Starej Rzeźni w Poznaniu. Jeszcze w latach 90tych istniały tu zakłady mięsne, które zamknięto na prawie 30 lat. Dziś powstaje tu nowoczesny kompleks mieszkalny i usługowo handlowy z funkcjami artystyczno-wystawienniczymi. Całość założenia łączy historię z nowoczesnością.
Jesteśmy częścią tego ciekawego projektu, a do wykonania mamy ciekawe i odpowiedzialne zadanie, w którym wykorzystujemy naszą najlepszą cechę jaką jest multitechnologiczność. Łączymy tu nasze doświadczenia związane z zabezpieczeniem wykopów grodzicami stalowymi, palami formowanymi w gruncie oraz budową kanalizacji za pomocą wykopu otwartego.
Jako Aarsleff #onecompany możemy zdradzić Państwu tajemnicę: takie zadania lubimy najbardziej!
- Z dziennika budowy – tak wyglądają nasze prace. 10/01/2024 0 KomentarzeZ dziennika budowy – tak wyglądają nasze prace.Dowiedz się więcej
Nieopodal Wrocławia wykonaliśmy posadowienie pośrednie w technologii pali CFA pod nową halę produkcyjną dla naszego Klienta. O tym zadaniu dowiecie się Państwo więcej oglądając poniższy film.
W większości przypadków pale CFA wykorzystywane są do posadowienia budynków i budowli, gdzie koniecznym jest wprowadzenie pali poniżej zalegania spągu gruntów o niskiej wytrzymałości.
Odpowiednie długość pali CFA dobierane są z uwzględnieniem wymogów stanów granicznych nośności i użytkowalności.
Na każdym etapie inwestycji, od projektu po realizację możecie Państwo liczyć na nasze wsparcie. Zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertami. - Najlepszy Mikropalowy Projekt w Europie dla zespołu AARSLEFF sp. z o.o. 04/07/2023 0 KomentarzeNajlepszy Mikropalowy Projekt w Europie dla zespołu AARSLEFF sp. z o.o.Dowiedz się więcej
Z nieukrywaną dumą ogłaszamy, że tegoroczny tytuł najlepszego mikropalowego projektu w Europie przyznawany przez International Society for Micropiles otrzymał zespół AARSLEFF sp. z o.o., za projekt i wykonanie samowiercących mikropali podczas przebudowy wiaduktu nad ulicą Grzegórzecką w Krakowie.
Pięcioprzęsłowy wiadukt nad ulicą Grzegórzecką w Krakowie powstał w 1863 roku.
Po prawie 160 latach użytkowania obiektu, zdecydowano o jego przebudowie. Realizacje takich ciekawych zadań inżynierskich to dla naszego doświadczonego zespołu, wielka zawodowa przyjemność. Pozyskaliśmy zlecenie od naszego wieloletniego Partnera, firmy STRABAG. Projektanci AARSLEFF zaproponowali najlepsze rozwiązanie. Wiosną 2022 roku zespół AARSLEFF przystąpił do prac mikropalowych.
Ekipa AARSLEFF wykonała 186 mikropali samowiercących.
Mikropale mają długości od 19 do 25 metrów. Tym projektem zwyciężyliśmy europejski etap: The 4th World Cup competition organizowanego przez: International Society for Micropiles.
Gratulujemy i dziękujemy naszym kolegom ekspertom, to dzięki ich doświadczeniu i zaangażowaniu dziś możemy cieszyć się z tej nagrody.
Szczególne podziękowania dla naszych Partnerów:
STRABAG
Metris Sp. z o.o.
Engisystems
SupAnchor - Czysty plac budowy, czyli co zyskujemy wybierając technologię pali wbijanych prafabrykowanych 14/04/2023 0 KomentarzeCzysty plac budowy, czyli co zyskujemy wybierając technologię pali wbijanych prafabrykowanychDowiedz się więcej
Technologia pali wbijanych jest znana i powszechnie stosowana od tysiącleci. Technologia pali prefabrykowanych żelbetowych znalazła swoje miejsce w budownictwie przeszło 100 lat temu. Dzisiaj technologia została idealnie opanowana pod względem projektowym, stosuje się ją w budownictwie kubaturowym, mostowym, w przemyśle, w budowlach hydrotechnicznych i drogowym. Liczba realizacji, w której zastosowano tę technikę posadowienia głębokiego dała wiele doświadczeń i praktycznych rozwiązań. Pale wbijane znalazły swoje miejsce w wielu publikacjach na całym świecie i są wciąż powszechnym rozwiązaniem. Ci, który zetknęli się z nią bezpośrednio na budowie poznali jej zalety. O jednej z nich będzie ten artykuł.
Fot.1 pale wbijane pod fundamenty konstrukcji hali w Janowcu Wielkopolskim
W dzisiejszych realiach wykonawcy muszą odnaleźć się na rynku, który odznacza się dużym poziomem konkurencyjności. Co roku przekraczamy kolejne poziomy rekordów w naszych działaniach myśląc, że doszliśmy do końca drogi. Tymczasem kolejne lata i kolejne projekty, które stawiają przed nami coraz to nowsze wyzwania pokazują, że ta droga nie ma końca. Można powiedzieć, że jesteśmy w ciągłym procesie optymalizacji. Optymalizacja dotyczy nie tylko samego projektu ale bardzo często naszej organizacji, przypływu informacji, wykorzystaniu zasobów, wiedzy, doświadczeń i w końcu produkcji na budowie.
Ci, którzy podchodzą nieszablonowo i są w stanie z każdego projektu wyłuskać jego osobliwość, coś co odróżnia go od poprzednich, będą w stanie skutecznie go zoptymalizować i dostosować do panujących warunków. Ma to znaczącą wartość w otoczeniu wielu doświadczonych firm z branży geotechniki.
Fot.2 pale wbijane pod fundamenty konstrukcji hali w Bielsko Białej
Poznając doświadczenia z Polski, wielu krajów europejskich ale również tych dalekich jak np. Japonia dowiadujemy się, że proces optymalizacji nie kończy się na wskazanych powyżej aspektach. Oprócz tych bezpośrednich korzyści optymalizacji chcę zwrócić uwagę na zaletę pali prefabrykowanych, która odróżnia ją zdecydowanie od pozostałych technik palowania i wzmocnienia. Cechą wyróżniającą jest jej czystość. Co to oznacza? Plac budowy to żywy organizm, w którym pracuje wielu podwykonawców a ich prace przenikają się wzajemnie. Zdajemy sobie doskonale sprawę, że w trakcie prowadzenia robót łatwo o brak porządku. Pal prefabrykowany jest doskonałym przykładem technologii, która przyczynia się do dbania o plac budowy. Polega to na tym, że z fabryki na budowę przyjeżdża gotowy prefabrykat żelbetowy, który jest bezpośrednio wbijany w grunt. Jest to metoda przemieszczeniowa, tzn. że grunt podczas wbijania pala przemieszcza się ku dołowi i na boki przez co nie generuje urobku w postaci gruntu i betonu, który zmieszany ze sobą wypływa na powierzchnię platformy i jest skutkiem ubocznym palowania. Urobek jest charakterystyczny dla technik wierconych. Dzięki zastosowaniu pali wbijanych unikamy powstawania urobku. Plac budowy pozostaje czysty i bez zmian w trakcie procesu palowania jak również po jego zakończeniu. Ma to duże znaczenie do oceny przydatności platformy a więc wpływa na bezpieczeństwo pracy maszyn i ludzi. W każdym momencie możemy zweryfikować parametry techniczne platformy, nie tylko przed rozpoczęciem prac kafarowych co może nie być wystarczające.
Fot.3 pale wbijane pod fundamenty konstrukcji hali w Krakowie
Fakt braku urobku ma szczególne znaczenie dla prac prowadzonych w miastach lub terenach zabudowanych gdzie czystość terenu budowy i przylegającego do niego terenu jest istotna nie tylko dla Inwestora ale również dla mieszkańców. Nie ma potrzeby wywożenia urobku, co zwykle kończy się zabrudzeniem dróg dojazdowych do terenu budowy. Ponadto nie wymusza dodatkowych prac na budowie, które kosztują i które często komplikują realizację pozostałych robót. Ponadto jak łatwo zauważyć, brak urobku umożliwia kontynuowanie pozostałych prac fundamentowych praktycznie zaraz po wbiciu pala. Platforma i wbite ale są of razu gotowe do dalszych działań. W oczywisty sposób wpływa to na harmonogram realizacji robót i na koszty ogólne budowy. Ponadto jak widać na załączonych zdjęciach z realizacji zlokalizowanych w całej Polsce zastosowanie technologii pali wbijanych wprowadza porządek i zwiększa poziom estetyki co może być dobrze postrzegane przez zagranicznych inwestorów ceniących sobie również pewność i jakość wykonania.
Fot.4 pale wbijane pod fundamenty konstrukcji hali we Wrześni
Fot.5 pale wbijane pod fundamenty konstrukcji hali w Bochni
Podsumowując pale prefabrykowane wykazują się szczególną zaletą, którą jest jej czystość. Z uwagi na brak oddziaływań na platformę wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa ludzi i maszyn. Ponadto sprawia, że plac budowy jest jak sala operacyjna, poukładany i na swój sposób sterylny. Wpływa to na zwiększenie efektywności organizacji wszystkich robót na budowie. Nie zapomnijmy również o zadowoleniu Inwestora, którego widok czystego placu budowy z pewnością wprawi w dobry humor.
- Aarsleff rozszerza wachlarz swoich usług 16/03/2023 0 KomentarzeAarsleff rozszerza wachlarz swoich usługDowiedz się więcej
Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku Aarsleff stale rozszerza wachlarz usług, w tym także o wykonawstwo robót w obszarze budowy, przebudowy, remontów i renowacji infrastruktury i sieci wodno–kanalizacyjnej.
Wykorzystujemy nasze trzydziestoletnie doświadczenie w realizacji renowacji technikami bezwykopowymi, wdrażamy najnowsze technologie dostępne na rynku i opieramy się na wiedzy ekspertów w tej dziedzinie.
Aktualnie w Zielonej Górze jako Generalny Wykonawca realizujemy dwa kontrakty w ramach Projektu: „Uporządkowanie gospodarki wodami opadowymi na obszarze Aglomeracji Zielona Góra – etap I” dla Zielonogórskich Wodociągów Sp. z o.o. Inwestycje realizowane są metodą tradycyjną, za pomocą wykopu otwartego, jak i za pomocą technologii bezwykopowych.
Kontrakt IV w zakres, którego wchodzą:
- Zadanie 2 – Budowa kanalizacji deszczowej w rejonie ulic Sulechowskiej i Gorzowskiej;
- Zadanie 7 – Rozdział kanalizacji ogólnospławnej poprzez budowę kanalizacji deszczowej i budowa zbiornika retencyjno-rozsączającego w rejonie ulic Zyty i Podgórnej;
- Zadanie 10 – Budowa urządzeń podczyszczających wody opadowe i roztopowe oraz wylotu kanalizacji deszczowej przy ul. M. Curie-Skłodowskiej w zlewni kanału Gęśnik;
- Zadanie 11 – Budowa urządzeń podczyszczających wody opadowe i roztopowe w zlewni kanału Gęśnik dla istniejącego wylotu kanalizacji deszczowej przy ul. Giżyckiej.
Kontrakt V, w zakres, którego wchodzi:
- Zadanie nr 8 – renowacja kolektorów kanalizacji deszczowej na terenie miasta Zielona Góra. Zadanie polega na: przebudowie oraz renowacji wytypowanych odcinków grawitacyjnej sieci kanalizacji deszczowej na terenie miasta Zielona Góra.
Z naszym Partnerem spółką "Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja", łączy nas wieloletnia współpraca. A do realizacji zadań takich jak te opisane powyżej, zawsze podchodzimy z ambicją, starannością i sumiennością, za co cenią nas nasi Klienci.
#AARSLEFF „Nie wybieraj produktu, wybierz Partnera”, oznacza to dla nas, nie tylko wykonanie zadania, ale partnerstwo na każdym etapie realizacji inwestycji.
Dziękujemy za zaufanie.
In order to address market needs, Aarsleff constantly expands its range of services, including construction, reconstruction, modernization and renovation of water supply and sewage infrastructure and pipelines. Basing on our 30-year experience in trenchless technologies, we can offer the most modern solutions currently available in the market, drawing on expertise knowledge in this field.
Currently, in Zielona Góra, acting as General Contractor, we have two contracts under way implemented as part of the Project: ”Ordering of Rainwater Management in the Zielona Góra Agglomeration – Stage I” for Zielonogórskie Wodociągi Sp. z o.o. The works are carried out using both the traditional method of open excavation and the no-dig technologies.
Contract IV, including:
- Task 2 – Construction of a rainwater sewage system in the area of Sulechowska and Gorzowska streets;
- Task 7 – Construction of a rainwater sewage system and construction of a retention and residual reservoir in the area of Zyty and Podgórna Streets;
- Task 10 – Construction of precipitation and snowmelt cleansing devices and rainwater outlet at ul. M. Curie-Skłodowska in the Gęśnik channel catchment;
- Task 11 – Construction of rainwater and snowmelt water cleansing devices in the Gęśnik channel catchment for the existing rainwater drainage at ul. Giżycka.
Contract V, including:
- Task 8 – renovation of rainwater sewerage system in the city of Zielona Góra, consisting in reconstruction and modernization of selected sections of gravitational rainwater sewerage system in the city of Zielona Góra.
"Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja" has been our cooperation Partner for many years. Projects like the one described above have always been implemented by our company with utmost care and attentions to details and quality, which is what our Clients appreciate most about us.
#AARSLEFF ”Don’t choose a product. Choose a Partner!” for us means not only a successful completion of works but partnership at every stage of the investment.
Thank you for having confidence in us.
- 10 dni we Wrocławiu 17/02/2023 0 Komentarze10 dni we WrocławiuDowiedz się więcej
Można powiedzieć, że wrocławskie ścisłe centrum miasta znamy jak własną kieszeń, gdyby kieszenią można było nazwać warunki gruntowe i umiejętność organizowania i wykonywania zabezpieczeń głębokich wykopów pod budowę nowych obiektów budowlanych. Od lat na terenie Wrocławia wykonujemy zabezpieczenia wykorzystując nasze doświadczenie i szeroki wachlarz dostępnych technologii i rozwiązań. Staromiejskie wąskie ulice, ślady przeszłości spoczywające głęboko w gruncie nie są dla nas przeszkodą. Dowodem jest chociażby jedna z ostatnich naszych realizacji przy ulicy Czystej. Powstaje tam nowoczesny kompleks mieszkaniowy, a AARSLEFF miał przyjemność wykonywać zadanie dla naszego wieloletniego Partnera firmy CFE Polska. Zrealizowaliśmy tam wygrodzenie wykopu w technologii wciskanych grodzic stalowych wraz z systemowym rozparciem. Do pracy zaangażowaliśmy nasze dwie wciskarki hydrauliczne, by jak najszybciej można było przystąpić do realizacji kolejnych etapów robót. Nasza praca nie trwała dłużej niż dziesięć dni roboczych a nasz Partner otrzymał projekt i usługę dopasowaną indywidualnie. My zyskaliśmy kolejne ciekawe doświadczenie i utwierdziliśmy się w przekonaniu, że Wrocław jest naszym ulubionym miastem do zabezpieczania.
- Remont falochronu wschodniego u ujścia rzeki Łupawy 07/02/2023 0 KomentarzeRemont falochronu wschodniego u ujścia rzeki ŁupawyDowiedz się więcej
W nadbałtyckiej miejscowości Rowy, AARSLEFF jako Generalny Wykonawca realizuje remont falochronu wschodniego u ujścia rzeki Łupawy. Naszym zadaniem jest kompleksowa przebudowa falochronu wraz z odcinkiem połączeniowym o łącznej długości prawie 100 metrów.
Od trzech dekad w Polsce realizujemy skomplikowane zadania inżynierskie na styku lądu i morza.
Do wykonywania zadań wykorzystujemy wieloletnie doświadczenie oraz szeroki wachlarz technologii. Łączymy je w rozwiązania dopasowane do oczekiwań Klienta i stajemy się Partnerem w realizacji inwestycji.
- Plaza Kielce 12/10/2022 0 KomentarzePlaza KielceDowiedz się więcej
W ramach inwestycji zaplanowano budynki komercyjne Plaza Park oraz budynki mieszkalne Plaza Towers. Lokalizacja budynków mieszkalnych gwarantowała bezpośredni dostęp do zielonych terenów rekreacyjnych, co niestety wiązało się w trudnymi warunkami gruntowo-wodnymi. Przed rozpoczęciem inwestycji wykonano szereg badań gruntowych, które potwierdziły występowanie w poziomie posadowienia gruntów o niskiej wytrzymałości w stanie plastycznym i miękkoplastycznym, jak również gruntów z dużą zawartością frakcji pyłowej i iłowej. W związku z tym zaproponowano Inwestorowi wzmocnienie podłoża gruntowego za pomocą kolumn betonowych.
Etap I. W roku 2019 firma Aarsleff Polska zaprojektowała i wykonała wzmocnienie podłoża dla pierwszego budynku mieszkalnego Plaza Tower 1, stanowiącego najwyższy budynek w regionie. Zaprojektowany obiekt to wieżowiec o wysokości ok 55m, 17 kondygnacjach nadziemnych i 1 kondygnacji podziemnej, posadowiony na płycie fundamentowej. Po analizie konstrukcji budynku oraz warunków gruntowo-wodnych panujących na terenie inwestycji firma Aarsleff podjęła decyzję o wykonaniu wzmocnienia podłoża w technologii przemieszczeniowych kolumn betonowych FDC. Po doborze technologii przystąpiono do dobru lokalizacji oraz długości elementów stanowiących wzmocnienie podłoża. Układ kolumn odpowiednio dobrano do układu konstrukcyjnego budynku. W wyniku przeprowadzonych obliczeń przyjęto posadowienie obiektu na 570szt. kolumn FDC o średnicy 410mm z betonu klasy C30/37. Wykonano kolumny o długości od 9.5m do 13m o łącznej długości ok. 6700mb. W związku z bliskim sąsiedztwem istniejących budynków, firma Aarsleff wykonała również tymczasowe zabezpieczenie wykopu w formie wierconej ścianki berlińskiej z wykorzystaniem pali CFA.
ETAP II. Dobra współpraca firmy Aarsleff z Inwestorem i Generalnym Wykonawcą obiektu we wszystkich fazach prac oraz rzetelnie wykonane specjalistyczne roboty geotechniczne dla budynku Plaza Tower 1 zaowocowały dalszą współpracą firmy Aarsleff na pozostałych etapach inwestycji. W roku 2021 rozpoczęły się prace związane ze wzmocnieniem podłoża dla wieżowca Plaza Tower 2 posadowionego również na płycie fundamentowej. Nad częścią budynku analogicznie zaprojektowano 17 kondygnacji nadziemnych. Po przeprowadzonej analizie dobrano dla obiektu Plaza Tower 2 wzmocnienie podłoża w postaci 550szt. kolumn FDC o średnicy 410mm z betonu klasy C30/37. Ze względu na zbliżone warunki gruntowo-wodne inwestycji Plaza Tower 1 i 2,długości kolumn w drugim etapie prac również wynosiły od 9.5m do 13m, zaś łączna długość kolumn wyniosła ok. 6500mn.
Etap III. W roku 2022 rozpoczął się trzeci etap prac. Trzeci realizowany obiekt w ramach Plaza Park to budynek o 6 kondygnacjach nadziemnych i 1 kondygnacji podziemnej. Z uwagi na niższą wysokość budynku oraz mniejsze obciążenia działające na płytę fundamentową zdecydowano o wykonaniu wzmocnienia podłoża w postaci 230szt. kolumn FDC o średnicy 380mm z betonu klasy C30/37. Łączna długość kolumn wyniosła ok. 2900mb.
W celu weryfikacji poprawności założeń projektowych dla każdego z etapów wykonano próbne obciążenia statyczne. Dodatkowo dla obiektów Plaza Tower 1 i Plaza Tower 2 prowadzony jest monitoring osiadań.
- 75 lat AARSLEFF w Europie 09/06/2022 0 Komentarze75 lat AARSLEFF w EuropieDowiedz się więcej
CZY BYŁBYŚ W STANIE PRZEZ JEDEN DZIEŃ ZAŁADOWAĆ NA WYWROTKĘ 60 TON WĘGLA BRUNATNEGO?
Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „tak”, z pewnością znalazłbyś zatrudnienie w firmie Aarsleff w 1947 roku, o ile oczywiście wyraziłbyś zgodę na następujące warunki:
- ciężka praca po 10 godzin dziennie przez 6 dni w tygodniu,
- miejsce pracy w zależności od aktualnych potrzeb – na obszarze ok. 400 km2 w środkowej Jutlandii (zakwaterowanie we własnym zakresie),
- praca w każdych warunkach pogodowych, nawet w temperaturze minus 30 stopni Celsjusza.
W tym roku mija 75 lat, odkąd Per Aarsleff założył firmę, która rozwinęła się w Grupę Aarsleff. Zaczęło się skromnie, od 14 pracowników, kilku koparek i kopalni węgla brunatnego, a dziś koncern składa się z ponad 50 spółek zależnych, zatrudnia 8 tysięcy pracowników i osiąga roczny przychód w wysokości 15 miliardów DKK.
Nie byłoby to możliwe bez wytężonej pracy, sporej dozy szczęścia i doskonałego wyczucia rynku.
Per Aarsleff bezsprzecznie miał talent nie tylko do wynajdywania najlepszych maszyn (m.in. był jednym z pierwszych posiadaczy ciężarówki z podnośnikiem hydraulicznym), ale dzięki właściwemu podejściu do ludzi, również do dobierania sobie współpracowników:
„Nigdy nie miałem przeświadczenia, że jestem najmądrzejszym człowiekiem na świecie, lecz nieustannie doskonaliłem swoje umiejętności poprzez rozmowę z ludźmi obarczonymi poważnymi problemami. Operatywni ludzie zawsze byli wartością dla firmy. Wielu z nich można było uznać za oryginałów, czy raczej – ujmijmy to w ten sposób – odznaczało się bardzo silną osobowością” – opowiadał Per w jednym z wywiadów.
Oddajmy honory Perowi i jego naszej firmie, która jest gotowa na następne 75 lat.
- Fundamenty palowe kładki pieszo-rowerowej przez Wisłę w Warszawie 23/05/2022 0 KomentarzeFundamenty palowe kładki pieszo-rowerowej przez Wisłę w WarszawieDowiedz się więcej
W marcu rozpoczęła się budowa kładki pieszo rowerowej przez Wisłę w Warszawie. Jest to wyjątkowa przeprawa. Najdłuższa tego typu kładka w Polsce będzie miała aż 452 metry długości i będzie o 127 m dłuższa od londyńskiego Millennium Bridge. AARSLEFF ma zaszczyt wykonywać fundamenty palowe tego obiektu. Zgodnie z planem realizujemy swoje zadanie, a Państwa zapraszamy do obejrzenia zdjęć z budowy.
- Renowacja kanalizacji w Zielonej Górze metodą rękawa termoutwardzalnego 04/05/2022 0 KomentarzeRenowacja kanalizacji w Zielonej Górze metodą rękawa termoutwardzalnegoDowiedz się więcej
Renowacja kanalizacji w Zielonej Górze metodą rękawa termoutwardzalnego. O szczegółach dowiecie się Państwo z filmu. Zapraszamy! KLIKNIJ TU
- Fundamenty palowe pomostu żeglarskiego na Wyspie Sobieszewskiej 18/03/2022 0 KomentarzeFundamenty palowe pomostu żeglarskiego na Wyspie SobieszewskiejDowiedz się więcej
Spółka AARSLEFF została wybrana na Generalnego Wykonawcę przystani żeglarskiej Politechniki Gdańskiej na Wyspie Sobieszewskiej.
Prace kafarowe pozwoliły na posadowienie pomostu stałego na prefabrykowanych palach żelbetowych. Mają one długość 14 oraz 17 metrów.
Prostopadle do żelbetowego pomostu stałego zlokalizowany będzie pomost pływający, zakotwiczony do rurowych pali stalowych.
Pogrążane przez nas pale stalowe mają długość 22,5 metra, są zabezpieczone antykorozyjnie.
Powstająca przystań żeglarska wpłynie na ożywienie żeglugi na Martwej Wiśle oraz wpłynie na rozwój turystyki w tej części Gdańska.
Zapraszamy do obejrzenia filmu z tej realizacji: KLIKNIJ
- Pale prefabrykowane w centrum Częstochowy 17/02/2022 0 KomentarzePale prefabrykowane w centrum CzęstochowyDowiedz się więcej
Roboty kafarowe blisko zabudowań niewstrzymując ruchu drogowego? Tak, to możliwe!
- Fundamenty palowe kładki nad jeziorem Kórnickim 24/01/2022 0 KomentarzeFundamenty palowe kładki nad jeziorem KórnickimDowiedz się więcej
W Kórniku niedawno udostępniona została dla użytkowników kładka nad jeziorem Kórnickim. W kwietniu 2020 roku AARSLEFF wykonał fundamenty palowe pod budowę tej kładki. Pale prefabrykowane są idealnym rozwiązaniem posadawiania obiektów w wodach śródlądowych i morskich. Łatwość i szybkość wykonania takich fundamentów są niewątpliwą zaletą tej technologii. Zapraszamy Państwa na film z realizacji kładki od fundamentów po gotowy obiekt. KLIKNIJ
- 25 lat AARSLEFF w Polsce 20/12/2021 0 Komentarze25 lat AARSLEFF w PolsceDowiedz się więcej
Rok 2021 był dla firmy AARSLEFF w Polsce rokiem szczególnym, obchodziliśmy bowiem jubileusz 25lecia firmy w Polsce. Cały rok był dla nas okazją do celebracji i wspomnień. 25 lat na polskim ryku w czołówce firm z sektora robót fundamentowych i inżynierii bezwykopowej, niewątpliwie świadczy o ugruntowanej pozycji firmy.
Historia firmy zaczyna się w Danii kiedy to w 1947 roku inżynier Per Aarsleff założył firmę, którą nazwał swoim nazwiskiem.
Od ponad 70 lat AARSLEFF prężnie rozwija się w wielu europejskich krajach.
Działamy w Polsce od 1996 roku AARSLEFF, projektujemy, dostarczamy i wbudowujemy najwyższej jakości rozwiązania geotechniczne dla sektorów infrastruktury drogowej, kolejowej, mostowej, wodnej, śródlądowej i morskiej. Aktywnie bierzemy udział w projektach przemysłowych oraz mieszkaniowych a także w realizacjach fundamentów nowoczesnych farm wiatrowych i infrastruktury komunalnej miast i miasteczek. Jesteśmy skoncentrowani na dostarczaniu naszym Klientom najlepszych rozwiązań.
Od początku działalności w Polsce AARSLEFF jest liderem technologii pali prefabrykowanych.
Już ponad dwadzieścia pięć lat realizujemy specjalistyczne roboty geotechniczne z zastosowaniem technologii pali i kolumn formowanych w gruncie. W każdych warunkach gruntowych zabezpieczamy osuwiska poprzez zastosowywanie gwoździ i kotew gruntowych.
W zwartej zabudowie miejskiej wykonując zabezpieczenia wykopów ścianami z grodzic stalowych, palisad lub tak zwanych „berlinek”, zabezpieczamy wykopy pod budowę kolejnych nowych obiektów miejskich. W środowisku miejskim ale i nie tylko, stosując najwyższej jakości rozwiązania technologiczne dbamy o jakość sieci wodociągowych i kanalizacyjnych.
Łącząc nasze bogate doświadczenie i odważnie podejmując się kolejnych wyzwań bierzemy udział w największych i najciekawszych zadaniach współczesnej inżynierii budowlanej w Polsce.
Dziękujemy za wspólne 25 lat!
Zapraszamy na film stworzony z okazji obchodów 25lecia AARSLEFF w Polsce.
- Posadowienie obiektów mostowych węzła Wielki Kack na palach prefabrykowanych 16/11/2021 0 KomentarzePosadowienie obiektów mostowych węzła Wielki Kack na palach prefabrykowanychDowiedz się więcej
Trójmiasto, największa aglomeracja w północnej Polsce.
Strategiczny dla tej części Polski trakt drogowy, swój początek mieć będzie w węźle Wielki Kack, gdzie AARSLEFF wykonał fundamenty aż 15 obiektów mostowych.
W miejscu tej ważnej inwestycji dominowały grunty mineralne spoiste i niespoiste, a ze względu na wysoki poziom wody gruntowej oraz brak jednorodności gruntów w obrębie obiektów, warunki te zostały zdefiniowane jako złożone. W takich okolicznościach zastosowanie pali prefabrykowanych jest najlepszym rozwiązaniem. Gwarantuje ono nie tylko szybsze wykonanie prac, ale co również istotne, pale prefabrykowane charakteryzują się wysokimi parametrami w zakresie trwałości, a ponadto bardzo dobrze nadają się do wykorzystania w warunkach występowania gruntów słabonośnych i wysokiego poziomu wody gruntowej.
Podczas realizacji tego zadania zainstalowaliśmy łącznie około 25 km pali żelbetowych o przekroju 40x40 oraz wykonaliśmy ponad 200 testów nośności pali. Ciekawostką i wyzwaniem z jakim nieczęsto mamy do czynienia było tutaj wbijanie pali pod kątem 25° , do czego odpowiednio przygotowywaliśmy palownicę.
Zapraszamy na film z tej realizacji!
- Dialog techniczny i indywidualne rozwiązania, AARSLEFF w Szczecinie 09/09/2021 0 KomentarzeDowiedz się więcej
- Pale prefabrykowane fundamentem obiektów w ciągu Via-Baltica 09/08/2021 0 KomentarzePale prefabrykowane fundamentem obiektów w ciągu Via-BalticaDowiedz się więcej
Przynosimy najświeższe informacje i zdjęcia z budowanej obecnie trasy Via Baltica. To jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w Europie Północno-Wschodniej. Trasa ta biegnie z Polski przez Litwę i Łotwę do Estonii.
Via Baltica wraz z Rail Baltica jest elementem transeuropejskiego korytarza transportowego. Zespół AARSLEFF zaprojektował oraz wykonuje pale prefabrykowane wbijane w gruntach organicznych dla mostu nad rzeką Ełk wraz z przejściem dla zwierząt dużych, wiaduktu nad koleją wąskotorową wraz z przejściem dla zwierząt dużych, oraz fundamentów przejść dla zwierząt małych.
Wykorzystując #multitechnologieAARSLEFF realizujemy prace związane z posadowieniem pośrednim obiektów w ciągu budowanej drogi S61 na odcinku Ełk Południe – Wysokie realizowanym w ramach trasy Via Baltica w technologii pali prefabrykowanych. Wykonaliśmy również zabezpieczenia fundamentów obecnie i w niedalekiej przyszłości powstających obiektów mostowych w postaci ścian z grodzic stalowych.
Decydując się na pale prefabrykowane jako fundamenty obiektów w trudnych warunkach gruntowych, nasi Klienci eliminują ryzyko utraty ciągłości oraz braku możliwości uformowania trzonu pali w gruncie. Technologia pali prefabrykowanych wbijanych to rozwiązanie gwarantujące bardzo szybkie i ekonomiczne wykonanie prac.
- Kolej gondolowa nad Soliną 05/07/2021 0 KomentarzeKolej gondolowa nad SolinąDowiedz się więcej
Obszar jeziora solińskiego jest bardzo dobrze znany zespołom AARSLEFF, wielokrotnie wykonywaliśmy tutaj specjalistyczne roboty geo i hydrotechniczne. Obecnie nad zaporą jeziora solińskiego powstaje jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych w Polsce. Atrakcją, która ułatwi turystom podziwianie panoramy jeziora oraz otaczających go Bieszczad, jest nowoczesna kolej gondolowa.
AARSLEFF bierze udział w budowaniu fundamentów kolejki.
Jak podaje serwis wbieszczady.pl, kolej linowa będzie przebiegać nad solińską zaporą, długość jej trasy wyniesie ponad 1,5 km. Podróż 8-osobowym wagonikiem kolei linowej rozpocznie się od stacji Plasza, którą zlokalizowano przy solińskim deptaku. Stąd turyści podziwiając monumentalną zaporę oraz panoramę jeziora solińskiego wyruszą w podróż do stacji położonej na górze Jawor. Godnym uwagi jest fakt, że na trasie kolei znajdować się będzie pięć podpór o różnych wysokościach. Pasażerowie wagonika będą mogli podziwiać spektakularne widoki z różnych poziomów. Najniższa podpora osiągnie wysokość 17 metrów, a najwyższa 75 metrów i będzie to najwyższa podpora kolei linowej w Polsce. Na ponad półtorakilometrowej trasie kolei gondolowej PKL wagony pokonają odległość aż 682 metrów pomiędzy podporami nr 2 i 3. Będzie to rekordowa odległością w Polsce.
Żródło: https://wbieszczady.pl/kolej-na-soline-historyczna-inwestycja-zapukala-do-bram-bieszczadow/
Wizualizacje PKL: www.media.pkl.pl
- Dolny Śląsk nie ma dla nas tajemnic 02/06/2021 0 KomentarzeDolny Śląsk nie ma dla nas tajemnicDowiedz się więcej
Kolejny raz we Wrocławiu AARSLEFF wykonuje pakiet robót geotechnicznych w zakresie wykopu pod budowę nowego budynku z garażem podziemnym – od zabezpieczenia wykopu palisadą sieczną w rurze osłonowej oraz bezwibracyjnie wciskanymi larsenami, poprzez tymczasowe rozparcie z oczepami, aż po mikropale kotwiące i odwodnienie.
W tej części Polski i bardzo charakterystycznych warunkach geologicznych mamy w swoim portfolio wyjątkowo dużo zrealizowanych projektów. Wykonywanie zabezpieczeń wykopów w zwartej zabudowie staromiejskiej, niejednokrotnie w sąsiedztwie zabytkowych budynków, to duże wyzwanie. Dysponujemy odpowiednim sprzętem, umiejętnościami, a przede wszystkich doświadczeniem, aby realizować powierzone zadania bezpiecznie iminimalizować ryzyka i ograniczać do minimum uciążliwości budowy. We Wrocławiu przy ulicy Komuny Paryskiej realizowany jest projekt spełniający te wszystkie kryteria.
W zgodzie z ciekawą historią tego miejsca i z wizją nowoczesności, powstaje tu obiekt mieszkaniowy. Trzykondygnacyjny budynek znajdujący się w podwórzu przy ulicy Komuny Paryskiej we Wrocławiu w ostatnich latach należał do Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Przed II wojną światową mieścił się w nim Dom Opieki Daheim, a po wojnie przez wiele lat Dom Dziecka. Obecnie trwają tu prace adaptacyjne istniejącej starej kamienicy oraz budowa budynku technicznego wraz z garażem podziemnym. Rewitalizacji poddane będzie również otoczenia budynku. Docelowo ma powstać tu kilkadziesiąt mieszkań w standardzie deweloperskim.
Kompleksowa geotechnika to nasza specjalność!
- Rozbudowa Dworca Warszawa Zachodnia 22/04/2021 0 KomentarzeRozbudowa Dworca Warszawa ZachodniaDowiedz się więcej
Dworzec Warszawa Zachodnia to jedna z najważniejszych i największych stacji kolejowych w Polsce. Jest strategicznym punktem węzła komunikacyjnego zarówno transportu szynowego jak i kołowego. Jak podaje serwis nakolei.pl: średnio na dobę przejeżdża tu około 1000 pociągów pasażerskich aglomeracyjnych, regionalnych, dalekobieżnych krajowych i międzynarodowych, towarowych oraz WKD i KM. W ciągu jednego dnia roboczego z Dworca Zachodniego korzysta 40 tysięcy osób, a do 2030 roku liczba ta ma się podwoić.
Budynek dworca jak i infrastruktura szynowa są właśnie przebudowywane. AARSLEFF jako doświadczony wykonawca specjalistycznych robót geotechnicznych uczestniczy również w tym zadaniu. Na zlecenie Generalnego Wykonawcy firmy Budimex S.A. wykonujemy mikropale oraz realizujemy zabezpieczenia wykopów w technologii stalowych grodzic wraz z rozporami.
Od 25 lat AARSLEFF bierze udział w największych i najważniejszych inwestycjach kolejowych w Polsce. Dziękujemy za zaufanie.
- Dzień Kobiet w AARSLEFF 08/03/2021 0 KomentarzeDzień Kobiet w AARSLEFFDowiedz się więcej
8 marca oczy całego świata skierowane są w stronę Kobiet. Dzień, jakich zapewne powinno być w roku więcej, pełen życzliwości, okazywania kobietom szacunku, docenienia ich starań i poświęceń w każdej strefie życia, zarówno zawodowej jak i prywatnej. Dzień wyjątkowy, zawsze skłania do refleksji nad siłą i pięknem kobiecości.
W inżynierii budowlanej wcale nie brakuje pierwiastka kobiecego. Z roku na rok ilość kobiet podejmujących studia inżynierskie i chcących wykonywać zawód inżyniera budownictwa, wzrasta. Statystyki już nie dziwią. Dwóm Paniom inżynier z jakimi mamy przyjemność współpracować w AARSLEFF zadaliśmy kilka ciekawych pytań o to, jak czują się w roli inżyniera w świecie budownictwa. Zapraszamy do lektury wywiadu.
1-Dlaczego wybrałaś akurat ten kierunek swojej kariery zawodowej?
Joanna Podciborska Kierownik Robót w AARSLEFF Sp. z o.o. - Z budownictwem miałam kontakt od dziecka wychowana w rodzinie budowlańców. Wybierając kierunek studiów nie miałam wątpliwości co chcę w życiu robić. Stanowisko kierownika robót daje mi satysfakcję, że to co robię jest „namacalne”.
Justyna Legacka Inżynier Budowy w AARSLEFF Sp. z o.o. - Zdecydowałam się na pracę na budowie z uwagi na poczucie, iż uczestniczy się w czymś wielkim, w dziele tworzenia nowej rzeczywistości, które daje ogromną satysfakcję. Każdy dzień na budowie jest nową przygodą pełną wyzwań i kreatywnych rozwiązań.
2-Kiedy pojawiła się u Ciebie pasja/zainteresowanie do procesu budowania?
JP - Już w dzieciństwie lubiłam budować, konstruować. Jednym z ulubionych zajęć było budowanie z klocków lego, kolejnym drążenie tuneli, robienie kanałów, mostów itp. w pryzmach piasku w okolicy domu.
3- Jak czujesz się pracując w branży, w której mężczyźni są grupą liczniejszą?
JL - Muszę przyznać, iż pracując wśród mężczyzn czuję się jak ryba w wodzie. Jako szczęśliwa posiadaczka starszego brata, wychowana na mazowieckiej wsi, gdzie zauważalną przewagę liczebną mieli chłopcy oraz studiując na roku, w którym to panie stanowiły zaledwie 10% studentów sprawiło, iż środowisko płci przeciwnej zawsze było dla mnie czymś naturalnym.
JP - Bardzo lubię pracę w męskim środowisku, jest konkretne, rzeczowe, jasno komunikujące się. Niestety spotkałam się również z niemiłymi sytuacjami, gdzie czułam że kolega po fachu uważa, że kobieta w budownictwie to może co najwyżej kawę parzyć, ale takich sytuacji jest zdecydowanie coraz mniej.
4- Jaką radę masz dla młodych kobiet, które dopiero zaczynają przygodę z tym zawodem?
JL - Cytując słowa Pana Jacka Walkiewicza: „W nieznane wejdź, odważną bądź, za tajemnicą idź”.
JP - Niech pewnie kroczą w kierunku którym chcą iść, nie zapominając o poszerzaniu kompetencji i wiedzy.
5-Czy zachęciłabyś inne kobiety do pracy w AARSLEFF, jeśli tak to dlaczego?
JP - Tak. Doceniam AARSLEFF za atmosferę, wymianę informacji i pomoc którą otrzymuję od kolegów.
JL - Tak, zachęciłabym inne kobiety do pracy w AARSLEFF, oczywiście ze szczególnym poleceniem działu GWH, którego sama jestem częścią. Firma wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pracownika, stwarza możliwość rozwoju zawodowego, a to wszystko wśród niezwykle pomocnych i życzliwych współpracowników.
6- Co lubisz robić w wolnym czasie?
JL- Uwielbiam próbować nowych rzeczy - skok na bungee, czy tak modne w ostatnim czasie morsowanie nie jest mi obce. Do bardziej przyziemnej formy spędzania czasu mogę zaliczyć rozgrywki planszowe z przyjaciółmi oraz pieczenie ciast, których degustatorami niekiedy są moi Koledzy i Koleżanki z pracy.
JP - Wolny czas lubię spędzać w sposób aktywny. Jazda na rolkach, motocyklu, narciarstwo, żeglarstwo, podróże… To tylko część moich zainteresowań
7- Z jaką znaną kobietą świata muzyki, kina, teatru, polityki, nauki, chciałabyś wypić ulubioną kawę w dzień kobiet?
JL - Pierwszą znaną kobietą, która przychodzi mi na myśl jest Martyna Wojciechowska. Opowieści z historii Jej życia, które wypełniają wielobarwne podróże i łamanie utartych schematów z pewnością przeniosły by mnie na kraniec świata i dodałyby inspiracji do działania. To też kawa nie musiałaby być z serii tych ulubionych - powinna być za to duża, aby spotkanie to mogło trwać jak najdłużej.
JP - Zdecydowanie, Martyna Wojciechowska. Jest kobietą która też weszła w typowo męski świat, która nie rezygnuje z siebie i swoich wartości oraz spełnia się zawodowo podróżując po krańcach świata.
8 -Czego życzyłabyś innym kobietom w dniu Waszego święta?
JP - Życzę Nam wszystkim, abyśmy były dumne z tego kim jesteśmy. Róbmy to na co mamy ochotę i nie dawajmy sobie wmówić, że „to nie dla kobiet”.
JL - Wszystkim kobietom niezależnie od wieku pragnęłabym życzyć pogody ducha, aby emanowały swoim optymizmem i ciepłem tworząc nasz świat piękniejszym, a także nieustającej wytrwałości w podróży do realizacji marzeń.
Joanno, Justyno, dziękujemy Wam za inspirujący wywiad. Wszystkim kobietom w AARSLEFF, wszystkim kobietom świata inżynierii, koleżankom, żonom, mamom, córkom, siostrom, w imieniu męskiej części AARSLEFF życzymy pięknego DNIA KOBIET. Dziękujemy, że jesteście z nami!
- Kolumny przemieszczeniowe FDC pod budynkiem biurowo-magazynowym w Świlczy na Podkarpaciu 23/02/2021 0 KomentarzeKolumny przemieszczeniowe FDC pod budynkiem biurowo-magazynowym w Świlczy na PodkarpaciuDowiedz się więcej
W malowniczej Świlczy na Podkarpaciu, AARSLEFF wykonalismy posadowienie budynku magazynowo biurowego dla naszego Klienta. Zalegająca tam ponad 2 metrowa warstwa gruntów organicznych uniemożliwiała bezpośrednie posadowienie budynku. Po dokładnej analizie, zaproponowaliśmy zastosowanie w tym miejscu kolumn przemieszczeniowych FDC.
Profesjonalne podejście naszego Klienta do wymagań i standardów jakimi kierujemy się w swojej pracy sprawiło, że prace zostały wykonane w krótkim czasie, zgodnie z harmonogramem, umożliwiając Klientowi rozpoczęcie kolejnych etapów budowy, na wcześniej przygotowanych przez AARSLEFF solidnych fundamentach.
- Wzmocnienie skarpy w Koronowie 22/01/2021 0 KomentarzeWzmocnienie skarpy w KoronowieDowiedz się więcej
W ostatnich tygodniach minionego roku, AARSLEFF wykonał wzmocnienie skarpy w Koronowie.
Problem jaki pomogliśmy rozwiązać włodarzom miasta, polegał na bliskości osuwiska i jednej z ulic miejskich, co w konsekwencji stanowiło zagrożenie dla użytkowników drogi. Aby zapobiec dalszemu osuwaniu się skarpy i zapewnić bezpieczeństwo dla użytkowników, zastosowaliśmy gwoździe oraz kotwy gruntowe w technologii żerdzi samowiercących, oraz dreny wiercone wgłębne.
Multitechnologie AARSLEFF to pewne rozwiązania najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych problemów geotechnicznych.
- Rękaw termoutwardzalny PAA-LPL-Liner™ w Ostrowie Wielkopolskim 17/12/2020 0 KomentarzeRękaw termoutwardzalny PAA-LPL-Liner™ w Ostrowie WielkopolskimDowiedz się więcej
W Ostrowie Wielkopolskim realizujemy zadanie, które polega na renowacji ponad 10km kolektorów tłocznych DN600.
Remont polega na wyłożeniu kanałów rękawem termoutwardzalnym PAA-LPL-Liner™. Jest to materiał przeznaczony do kanalizacji ciśnieniowych. Filc w połączeniu z warstwą szkła, nasączony specjalnymi, elastycznymi żywicami poliestrowymi tworzy kompozyt, który zabezpieczy kanalizację na wiele lat.
Kanał w większej części przebiega po bezdrożach, gdzie dojazd ciężkiego, specjalistycznego sprzętu jest dla nas nie lada wyzwaniem. Realizacja przebiega sprawnie, zgodnie z wyznaczonym harmonogramem prac i niebawem proces renowacji wyznaczonego odcinka zostanie ukończony.
- Posadowienie pośrednie obiektów, w ciągu drogi S61 w ramach trasy Via Baltica 16/12/2020 0 KomentarzePosadowienie pośrednie obiektów, w ciągu drogi S61 w ramach trasy Via BalticaDowiedz się więcej
Via Baltica to obecnie jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w Europie Północno-Wschodniej. Jej trasa biegnie z Polski przez Litwę i Łotwę do Estonii. Via Baltica wraz z Rail Baltica jest elementem transeuropejskiego korytarza transportowego.
AARSLEFF bierze udział w budowie tej ważnej dla Europy inwestycji. Obecnie realizujemy prace związane z posadowieniem pośrednim obiektów, w ciągu drogi S61 na odcinku Ełk Południe – Wysokie realizowanym w ramach trasy Via Baltica, w technologii pali prefabrykowanych.
Występujące warunki gruntowe na realizowanym odcinku, a przede wszystkim zaleganie gruntów organicznych (tj. torfy, namuły, gytia), wymusiły zastosowanie posadowienia pośredniego dla kilku obiektów. Wykonane przez nas fundamenty palowe będą posadowieniem dla mostu nad rzeką Ełk wraz z przejściem dla zwierząt dużych, wiaduktu nad koleją wąskotorową wraz z przejściem dla zwierząt dużych, oraz dla dwóch przejść dla zwierząt małych.
Zespół AARSLEFF zaprojektował oraz wykonuje pale prefabrykowane wbijane w gruntach organicznych dla powyższych obiektów.
Decydując się na pale prefabrykowane jako fundamenty obiektów w podobnych jak wyżej opisane, warunkach gruntowych, nasi Klienci eliminują ryzyko utraty ciągłości oraz braku możliwości uformowania trzonu pali w gruncie. Technologia pali prefabrykowanych wbijanych to rozwiązanie gwarantujące bardzo szybkie wykonanie prac. Pale prefabrykowane charakteryzują się wysokimi parametrami w zakresie trwałości i korzystnym stosunkiem ceny do otrzymanych nośności.
Pale prefabrykowane to często stosowane i mające liczną rzeszę zwolenników rozwiązanie, posadowienia obiektów budowlanych.
Więcej o technologii i zaletach wbijanych pali prefabrykowanych przeczytacie Państwo na portalu www.pale-prefabrykowane.pl . Serdecznie zapraszamy!
- Przystań kajakowa w Świnoujściu na wyspie Karsibór 17/11/2020 0 KomentarzePrzystań kajakowa w Świnoujściu na wyspie KarsibórDowiedz się więcej
AARSLEFF Sp. z o.o. coraz częściej pojawia się na placach budowy w roli Generalnego Wykonawcy. To dla nas zarówno sukces jak i powód do ciągłego doskonalenia się i poszerzania swojej oferty dla licznego grona Klientów, którzy pokładają w nas zaufanie i powierzają swoje inwestycje w nasze ręce.
Jakiś czas temu, zakończyliśmy budowę przystani kajakowej w Świnoujściu na wyspie Karsibór w ramach zadania: „Wzmocnienie potencjału rozwojowego wyspy Karsibór w oparciu o cenne walory przyrodnicze i kulturowe” w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
Zakres robót obejmował opracowanie projektu wykonawczego oraz wykonanie przystani kajakowej wyposażonej w nabrzeże z systemem odbojowym, pirs i slip do wodowania kajaków i małych łodzi, a także w teren rekreacyjny wraz z placem zabaw i budynkiem automatycznej toalety publicznej. Wykonano również drogę dojazdową, parking i oświetlenie terenu. Inwestycja zlokalizowana była na obszarze szczególnego zagrożenia powodzią, co nałożyło na wykonawcę konieczność zastosowania niestandardowych rozwiązań, w tym wyniesienie ciągów pieszych oraz budynku toalety znacznie powyżej rzędnej istniejącego terenu.
Zadanie to wykonaliśmy z wielką przyjemnością i charakterystyczną dla nas wysoką jakością.
Zapraszamy do korzystania z tej przystani kajakowej w najbliższym sezonie.
- AARSLEFF Laureatem Nagrody TYTAN 2020 23/09/2020 0 KomentarzeAARSLEFF Laureatem Nagrody TYTAN 2020Dowiedz się więcej
Podczas Międzynarodowej Konferencji, Wystawy i Pokazów Technologii „Inżynieria Bezwykopowa” 2020, AARSLEFF odebrał z rąk Kapituły Konkursowej, prestiżową nagrodę TYTAN, przyznawaną cyklicznie od 18 lat.
Nagrodę otrzymaliśmy za instalację w odcinku kanału tłocznego DN400 jednorazowo 282,5 m wykładziny kompozytowej PAA-LPL-Liner™, w tym instalację rękawa w przewodzie ułożonym prostopadle. Zleceniodawcą nagrodzonej realizacji było Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Wołominie. Dziękujemy Szanownemu Jury za docenienie naszej pracy i przyznanie nagrody TYTAN. To dla nas zaszczyt.
- Zabezpieczenie wykopu pod budowę pompowni wody powodziowej WILGA w Krakowie 16/09/2020 0 KomentarzeZabezpieczenie wykopu pod budowę pompowni wody powodziowej WILGA w KrakowieDowiedz się więcej
Od wielu lat AARSLEFF stosując multitechnologie hydro i geotechniczne, bierze udział w rozbudowie obiektów infrastruktury hydrotechnicznej w Polsce. Gospodarka wodami opadowymi jak i zarządzanie wodami powodziowymi to bardzo ważny temat dla branży hydrotechnicznej w Polsce, ale także dla każdego obywatela. Tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy kolejny raz brać udział w budowie ważnego elementu zabezpieczenia wód powodziowych, tym razem w pięknej stolicy małopolski.
W Krakowie przy ul. Ludwinowskiej powstaje pompownia wody powodziowej WILGA. AARSLEFF jako specjalistyczny podwykonawca robót geotechnicznych wykonał projekt oraz zrealizował zabezpieczenie wykopu pod obiekt o konstrukcji żelbetowej pompowni.
Realizacja tego zadania była dla nas ciekawym wyzwaniem. Ze względu na wysoki poziom wód gruntowych i bliskość rzek Wisły oraz Wilgi, a także głębokość wykopu pod fundament komory pompowni, która wynosiła aż 10,7m, zdecydowano o zastosowaniu ścianki z grodzic stalowych wraz z niezbędnymi rozparciami z rur stalowych.
Ze względu na niewielką odległość ścianki szczelnej od kanału ogólnospławnego wymuszoną przez prace żelbetowe, instalacja odbywała się z zachowaniem bardzo dużej precyzji pogrążania profili stalowych. Całość prac była realizowana za pomocą wciskarki hydraulicznej, długość zastosowanych grodzic stalowych determinowała modyfikację gruntu poprzez podwiercanie.
Projekt przewidywał montaż jednego poziomu rozpór narożnych z rur stalowych, które były także montowane wewnątrz komory pompowni po wykonaniu I etapu prac żelbetowych, w celu wykonania niezbędnych zasypek gruntowych oraz przeprowadzenia dalszych prac związanych ze wznoszeniem ścian komory pompowni WILGA.
W AARSLEFF posiadamy bogate wieloletnie doświadczenie w pracach związanych z zabezpieczeniem głębokich wykopów, dysponujemy wysokiej klasy sprzętem, ale największą siłą są nasi ludzie a wśród nich projektanci, nadzorujący prace inżynierowie oraz doświadczeni operatorzy i monterzy.
To dzięki nim realizacja takich zadań, to dla nas przyjemność.
- Renowacja kolektora tłocznego DN800 rękawem PAA-LPL, nieopodal Kalisza 16/08/2020 0 KomentarzeRenowacja kolektora tłocznego DN800 rękawem PAA-LPL, nieopodal KaliszaDowiedz się więcej
Kalisz to historyczna stolica Wielkopolski, położona malowniczo nad rzeką Prosną.
Kierując się niedaleko na zachód docieramy do Kościelnej Wsi.
W tej właśnie miejscowości, zrealizowaliśmy ważny dla całego systemu kanalizacyjnego miasta Kalisza i ościennych gmin kontrakt, polegający na renowacji metodą bezwykopową, odcinka kolektora tłocznego ścieków DN800 o długości 1165m.
Zasadnicze prace renowacyjne wykonaliśmy przy wykorzystaniu technologii rękawa termoutwardzalnego wykonanego z włókniny poliestrowej o strukturze filcowej z warstwą włókna szklanego nasączonego fabrycznie żywicami poliestrowymi i dopuszczonego do stosowania w kanalizacji ciśnieniowej.
Rękaw, o grubości nominalnej ścianki zgodnej z obliczeniami oraz parametrami zapewniającymi przenoszenie obciążeń i wytrzymałość mechaniczną, dynamiczną i statyczną na obciążenia zewnętrzne i wewnętrzne instalowany był poprzez odwrócenie (inwersję), przy zastosowaniu słupa wody oraz utwardzany gorącą wodą.
W zakresie niniejszego kontraktu wykonana została również wymiana armatury oraz uszczelnienie komór.
- Pale prefabrykowane fundamentem domów w zabudowie szeregowej 17/07/2020 0 KomentarzePale prefabrykowane fundamentem domów w zabudowie szeregowejDowiedz się więcej
AARSLEFF dla domu.
Coraz częściej naszymi Klientami są prywatni inwestorzy i deweloperzy, budujący domy jednorodzinne, domy w zabudowie szeregowej i budynki wielorodzinne.
Doceniają oni zalety technologii pali prefabrykowanych, szybkość instalacji, czystość placu budowy bez zbędnego urobku, możliwość natychmiastowej kontynuacji robót zaraz po wbiciu i ewentualnym rozkuciu głowic.
Najważniejsze, to pewność najlepszych fundamentów pod inwestycję i zalety ekonomiczne oraz możliwość budowy niemal w każdych warunkach gruntowych.
Domy szeregowe w Piotrkowie Trybunalskim.
Kolejny raz mogliśmy doświadczyć satysfakcji ze współpracy z Klientem, który wrócił do nas, by dokonać ponownego zakupu.
W Piotrkowie Trybunalskim nad jeziorem Bugaj przy ulicy Żeglarskiej powstaje osiedle domów w zabudowie szeregowej.
Domy usytuowane są na pięknej działce tuż przy jeziorze.
W pierwszym etapie Inwestor poszukiwał najlepszego rozwiązania fundamentowego dla domów na działce o skomplikowanych warunkach gruntowych. Z pomocą, wsparciem, ciekawym pomysłem i konkurencyjną ceną przyszedł AARSLEFF. Zaproponowaliśmy posadowienie domów w technologii pali prefabrykowanych.
Po kilkunastu miesiącach z radością odebraliśmy wiadomość, że nasz Klient postanowił rozbudować swoją inwestycję i ponownie zaprasza nas do współpracy.
Dla nas jest to dowód uznania, wyraz zaufania i sygnał że nasze najwyższej jakości produkty, są doceniane i chętnie wbudowywane.
Zapraszamy do obejrzenia filmu z tej realizacji:
- Kolumny DSM pod obiektami mostowymi w ciągu budowanej trasy S-19, nieopodal Lasów Janowskich 18/06/2020 0 KomentarzeKolumny DSM pod obiektami mostowymi w ciągu budowanej trasy S-19, nieopodal Lasów JanowskichDowiedz się więcej
Droga ekspresowa S-19, to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w Polsce. Ma ona też znaczenie dla ruchu samochodowego w Europie, jest bowiem ważną częścią szlaku "Via-Carpatia".
AARSLEFF zakończył prace polegające na posadowieniu obiektów mostowych w ciągu budowanej drogi, nieopodal miejscowości Lasy Janowskie. Naszym zadaniem było, wykonanie kolumn DSM o średnicy fi 1200mm o długościach od 3,50 – 12,50m, pełniących funkcję wzmocnienia podłoża pod nowo wznoszonymi obiektami mostowymi.
Technologia wgłębnego mieszania gruntu – DSM, to jedna z wielu z technologii oferowanych przez AARSLEFF.
Nasi Klienci mają pewność, że współpraca z nami to gwarancja najlepszego wyboru oraz najwyższej jakości, potwierdzona certyfikatami ISO.
- AARSLEFF w hydrotechnice, budowa nabrzeża portowego w Świnoujściu 18/06/2020 0 KomentarzeAARSLEFF w hydrotechnice, budowa nabrzeża portowego w ŚwinoujściuDowiedz się więcej
Podróż w czasie
Zanim opowiemy Państwu co obecnie robimy w świnoujskim porcie wróćmy na chwilę do 2014 roku kiedy to AARSLEFF wraz z Budimex S.A. wykonał prace związane z budową nowego nabrzeża portowego nr 1.
Budowa miała na celu wykorzystanie terenów przyległych wtedy do nabrzeża promowego nr 2, które nie były zagospodarowane. Budowa NP1 zwiększyła przepustowość dla transportu morskiego w porcie w Świnoujściu.Nasz Klient wybrał najlepsze rozwiązanie i zdecydował się na współpracę z AARSLEFF w zakresie wykonania właściwie wszystkich prac kafarowych. Wykonaliśmy ścianę nabrzeża z profili AZ wraz z kleszczami stalowymi i ściągami, pale rurowe oraz prefabrykowane na cyplu wysuniętym ponad zakres naturalnego lądu, ponadto wbiliśmy pale prefabrykowane i rurowe po całej długości nabrzeża jako oparcie płyty żelbetowej oraz rampy Ro-ro w północnej części nabrzeża. W niewielkiej części wykonaliśmy również pale CFA pod fundamenty nowej estakady dla pasażerów.
Prace były wykonywane z lądu i z wody. Wymagało to zaangażowania wielu specjalistycznych maszyn oraz pontonów i pchaczy.
Doświadczenie wykonawcze i projektowe, które posiadamy pozwoliło na szybkie i sprawne prowadzenie prac na budowie i udostępnienie frontu dla dalszych robót.
Zadowolony Klient zaproponował kontynuację działań.
Roboty zostały wysoko ocenione w kryteriach jakościowych. Nasze zaangażowanie i rzetelność przyczyniły się do tego, że pięć lat później w 2019 roku zostaliśmy ponownie wybrani przez Budimex S.A. jako partner do współpracy przy nabrzeżu nr 5a i 5b tego samego portu. Tworząc swoje autorskie rozwiązanie projektowe i wykorzystując jednocześnie wszystkie dostępne technologie zaproponowaliśmy najbardziej korzystne rozwiązanie dla naszego Partnera.
Rok 2020.
Aktualnie realizujemy prace w ramach przebudowy istniejących nabrzeży dla morskich promów pasażerskich w Świnoujściu. Przebudowa ta między innymi polega na połączeniu dwóch nabrzeży w jedno aby umożliwić cumowanie jeszcze większych jednostek. Przystępując do przygotowania oferty dla firmy Budimex rozpoczęliśmy pracę nad stworzeniem nowego projektu zamiennego opartego na pewnych i sprawdzonych rozwiązaniach. Projekt ten zakładał między innymi posadowienie całej płyty nabrzeża 5B oraz rampy Ro-ro na nabrzeżu 5A na palach prefabrykowanych wykonywanych z wody gdzie głębokość akwenu w tej części wynosi nawet 11m. Ponadto zaprojektowaliśmy ściany nabrzeży z profili AZ oraz miejsca pod pachoły cumownicze z profili CAZ o długości blisko 28 metrów i ciężarze prawie 17 ton. Zakres prac wymaga użycia specjalistycznego sprzętu, który posiadamy w naszej dyspozycji. Ponadto do prac z wody został zaangażowany ponton szczudłowy, pchacz oraz pontony transportowe.
W większości korzystamy z transportu wodnego, jest to dla nas środowisko, w którym dobrze się czujemy i jesteśmy do niego odpowiednio przygotowani.
Ważnym aspektem tych prac jest fakt używania nowoczesnego sprzętu, który jest przyjazny dla środowiska i ma niską emisję CO2. Prace realizujemy kompleksowo, tak aby jak najlepiej dopasować się do potrzeb naszego Partnera.
Ponowny wybór multitechnologii AARSLEFF jest dla nas zaszczytem i dowodem, że nasze standardy pracy, produkt jakim są prefabrykowane pale żelbetowe oraz bogate doświadczenie w instalowaniu ścian z grodzic stalowych są doceniane i zauważane.
To dla nas nie tylko sukces biznesowy ale przede wszystkim dowód uznania, za który dziękujemy.
- Fundamenty domu jednorodzinnego pod Szczecinem 10/06/2020 0 KomentarzeFundamenty domu jednorodzinnego pod SzczecinemDowiedz się więcej
AARSLEFF pomaga spełniać marzenia swoich Klientów. Jednym z najczęstszych które realizujemy to budowa fundamentów pod wymarzony dom, w pięknych okolicznościach przyrody ale ze słabym gruntem w obszarze działki.
Mamy sprawdzone szybkie i wygodne rozwiązania, które naszym Klientom nie tylko pomagają realizować plany, ale dają pewność solidnych fundamentów pod budowę domu.
Niedawno pod Szczecinem zrealizowaliśmy fundament w technologii żelbetowych prefabrykowanych pali wbijanych dla naszego Klienta.
Przedmiotem prac firmy AARSLEFF było wykonanie projektu technologicznego posadowienia na palach prefabrykowanych ław fundamentowych budynku jednorodzinnego w Kurowie pod Szczecinem wraz z ich instalacją.
Lokalizacja obiektu to piękne, ciekawe i ciche miejsce, tuż nad samą rzeką Odrą.
Warunki geologiczne panujące na działce nie pozwoliły jednak na posadowienie bezpośrednie domu.
Murowana konstrukcja domu powstała na ławach fundamentowych opartych na palach prefabrykowanych o przekroju 30x30 cm, a długościach pomiędzy 16 a 19 metrów. Długość pali zastosowanych dla obiektu wynikała z głębokiego zalegania warstw gruntów organicznych. Sytuacja z tak długimi palami pod zabudowę jednorodzinną jest niezbyt częsta. Pale ze względu na swoją długość musiały być łączone na budowie za pomocą złączek w typie CPG-4.
Ścisła współpraca działu projektowego, działu sprzedaży i realizacji to nasz klucz do sukcesu!
Prywatni inwestorzy, którzy są w posiadaniu działek o słabych warunkach gruntowych mogą liczyć na nasze wsparcie, dostrzegamy ich potrzeby i pomagamy dobrać najlepsze rozwiązania fundamentowe.
- Multirozwiązania AARSLEFF 12/05/2020 0 KomentarzeMultirozwiązania AARSLEFFDowiedz się więcej
Łasztownia to wyspa rzeczna w centrum Szczecina. Pod względem geomorfologicznym obszar ten zaliczany jest do wysp tzw. Międzyodrza, które stanowią najniższy zalewowy taras Odry. W trakcie badań podłoża stwierdzono zaleganie gruntów nasypowych oraz warstw organicznych słabonośnych. Z tego powodu zdecydowano się na posadowienie konstrukcji na płycie fundamentowej opartej na palach prefabrykowanych. Przeszkodą w budowie okazała się też woda gruntowa – w związku z posadowieniem konstrukcji poniżej jej zwierciadła konieczne było wykonanie obudowy wykopu.
MULTITECHNOLOGIE
Wielokrotnie podczas swojej pracy wykonujemy prace z zakresu geo i hydrotechniki stosując różne technologie. Jesteśmy multitechnologiczną firmą, zawsze dopasowujemy rozwiązanie do zaistniałego problemu oraz potrzeb naszych Klientów.
NIEZAWODNE PALE PREFABRYKOWANE
W Szczecinie podjęta została decyzja o wykorzystaniu niespełna 500 sztuk pali prefabrykowanych wbijanych o przekroju 40 x 40 cm. Na takie rozwiązanie zdecydowano się m.in. dlatego, że technologia pali prefabrykowanych wbijanych to rozwiązanie gwarantujące szybsze wykonanie prac. Co również istotne, pale te charakteryzują się wysokimi parametrami w zakresie trwałości, a ponadto bardzo dobrze nadają się do wykorzystania w warunkach występowania gruntów słabonośnych i wysokiego poziomu wody gruntowej.
BEZPIECZNY WYKOP
Wykop zabezpieczono ścianką z grodzic stalowych z podwodnym korkiem betonowym. Grodzice instalowane były wibracyjnie i poprzez wciskanie.
MONITORING DRGAŃ
Niedaleko placu budowy działa marina, znajdują się stare budynki i użytkowana jest trasa wlotowa do miasta (tzw. zamkowa). Podczas wbijania pali prowadzono monitoring drgań sąsiednich obiektów w celu zapewnienia bezpieczeństwa ich konstrukcji. Analiza danych zebranych w ramach monitoringu wykazała, że proces wbijania pali nie miał negatywnego wpływu na otoczenie, a przeprowadzone prace po raz kolejny potwierdzają, że zastosowane pale można z powodzeniem wykorzystywać w centrach miast. Wśród innych zalet takiego rozwiązania można wymienić m.in. zachowanie czystego placu budowy, zapewnienie ciągłości robót palowych, zabezpieczenia wykopu i prac żelbetowych.
CIEKAWOSTKA
Budując Przyszłość natrafiamy na ślady Przeszłości!
W zalanym wodą wykopie konieczne było usunięcie przez nurków pozostałości po dawnej budowli. Natrafiono tam na drewniane pale i fundamenty jeszcze z czasów sprzed II wojny światowej.
- Remont kanalizacji w Niechorzu 18/04/2020 0 KomentarzeRemont kanalizacji w NiechorzuDowiedz się więcej
Niechorze, w tym nadmorskim kurorcie do wykonaliśmy remont prawie 2,5 km kanalizacji. Do realizacji tego zadania użyto dwóch technologii. Dodatkowo renowacji poddano prawie 40 studni kanalizacyjnych. Główne kanały zostały poddane renowacji rękawem szklanym, utwardzanym promieniami UV. Natomiast przykanaliki (włączenia do głównego kanału) wzmocnione zostały rękawem filcowym gdzie czynnikiem utwardzającym była para wodna.
- Elastyczność i indywidualne podejście do Klienta 08/04/2020 0 KomentarzeElastyczność i indywidualne podejście do KlientaDowiedz się więcej
Jedna firma, wiele technologii i wiele możliwości dla optymalnego dopasowania się do potrzeb klienta. Jedną z wielu technologii jakimi AARSLEFF od lat realizuje posadowienia obiektów są kolumny FDC (a n g . Full Displacement Columns) W skrócie proces opisać można następująco; kolumny FDC wykonywane są metodą bezwibracyjną w gruncie, z użyciem żerdzi z elementami świdra ślimakowego, obroty świdra pozwalają na uformowanie otworu, w który wtłaczana jest pod ciśnieniem mieszanka betonowa. Tak właśnie wykonaliśmy posadowienie budynku hali produkcyjnej, budynku biurowego i portierni w ramach rozbudowy zakładu produkcyjnego SOKPOL w Myszkowie. Wiemy, że nasi klienci cenią w nas umiejętność dostosowania się do zmieniających się dynamicznie warunków, tak na placu budowy jak w otoczeniu biznesowym. Dzięki naszemu doświadczeniu zarówno merytorycznemu jak i organizacyjnemu oraz elastyczności w podejściu do klienta, wykonaliśmy zlecone prace zachowując najwyższy poziom. Dziękujemy firmie MCKB Sp. z o. o za wzorcową współpracę.
- Renowacja kanalizacji w centrum Białegostoku 27/09/2019 0 KomentarzeRenowacja kanalizacji w centrum BiałegostokuDowiedz się więcej
Artykuł do pobrania:
- Gruntownie zabezpieczamy wykopy 28/06/2019 0 KomentarzeGruntownie zabezpieczamy wykopyDowiedz się więcej
Co może łączyć Gdańsk, Warszawę i Katowice? We wszystkich trzech miastach nasza firma prowadzi aktualnie realizacje w ścisłej zabudowie miejskiej polegające na zabezpieczeniu głębokich wykopów.
W Gdańsku przy ulicy Wilczej oprócz ścianki z grodzic stalowych pogrążanej bezwibracyjnie pod budowę budynku wielofunkcyjnego wykonujemy roboty ziemne, odwodnienie dna wykopu, palisadę oraz posadowienie głębokie, w Katowicach przy ulicy Opolskiej w pobliżu Filharmonii Śląskiej dbając o bezpieczeństwo i komfort melomanów wykonujemy palisadę z pali wierconych wraz z rozparciami. Przy ulicy Wolskiej w Warszawie podziwiać można już wykonaną przez nas kotwioną ściankę berlińską jako zabezpieczenie wykopu pod kondygnacje podziemne budynku mieszkalno-usługowego. Oprócz samego zabezpieczenia wykopu w ramach tej inwestycji wykonamy również wzmocnienie podłoża w trzech technologiach (FDC, DSM, CFA).
Jedna firma, wiele technologii i wiele możliwości dla optymalnego dopasowania się do potrzeb klienta.
- Modernizacja toru wodnego w Porcie Wewnętrznym w Gdańsku 15/05/2019 0 KomentarzeModernizacja toru wodnego w Porcie Wewnętrznym w GdańskuDowiedz się więcej
17 sierpnia 2017 Zarząd Morskiego Portu Gdańsk podpisał umowę na roboty budowlane z firmą Doraco. Kontrakt obejmuje wykonanie prac, mających na celu przebudowę oraz modernizację nabrzeży, a w efekcie usprawnienie żeglugi w Porcie Gdańsk.
Aarsleff ma swój czynny udział w tym projekcie. Jedną z realizacji jest instalacja ścianki typu combi wall z grodzic i rur stalowych w ramach Rozbudowy Nabrzeża Niskiego BON. Prace prowadzone były za równo z lądu jak i jednostek pływających a nasze doświadczenie w branży hydrotechnicznej pozwoliło na wykonanie prac szybko i z wymaganą precyzją. Najdłuższe zainstalowane profile miały długość 18,5 m i zostały dostarczone na budowę jako pojedyncze elementy.
Prace budowlane przy Nabrzeżu Obrońców Poczty Polskiej i Nabrzeżu Mew zakończone będą wraz z końcem 2020 r. a my już niebawem pokażemy Wam inne prowadzone przez nas prace w ramach tego projektu.
- One Team - razem możemy więcej
- Zabezpieczenie wykopu we Wrocławiu przy ulicy Sienkiewicza. 15/04/2019 0 KomentarzeZabezpieczenie wykopu we Wrocławiu przy ulicy Sienkiewicza.Dowiedz się więcej
We Wrocławiu przy ulicy Sienkiewicza na terenie dawnej piekarni MAMUT firma Aarsleff realizuje kompleksowe zabezpieczenie wykopu za pomocą grodzic stalowych instalowanych bezwibracyjną metodą wciskania hydraulicznego. Docelowy wykop osiągać będzie głębokość do 10 m p.p.t, a już za kilkanaście miesięcy w tym samym miejscu powstanie nowoczesny akademik i hotel pod szyldem BaseCamp.
Spośród proponowanych rozwiązań zabezpieczenia wykopu dla kondygnacji podziemnych, którymi były ściana szczelinowa, palisada lub ścianka z grodzic stalowych zaproponowane przez nas rozwiązanie okazało się najkorzystniejsze dla Inwestora.
Podobne inwestycje zostały zrealizowane już w Niemczech (Poczdam i Lipsk), Danii (Kopenhaga) oraz w Polsce (Łódź). Do łódzkiego akademika studenci wprowadzili się w listopadzie 2017 roku.
Czekamy z niecierpliwością na zakończenie Wrocławskiej Inwestycji. - Posadowienie hali magazynowej Panattoni Park Bielsko-Biała III 14/03/2019 0 KomentarzePosadowienie hali magazynowej Panattoni Park Bielsko-Biała IIIDowiedz się więcej
Panattoni Park Bielsko-Biała III jest aktualnie największą na Podbeskidziu inwestycją magazynową o powierzchni blisko 68 500 m2. Firma Aarsleff miała również swój udział w tej realizacji. W lutym zakończyliśmy prace na terenie budowy hali magazynowej firmy Panattoni.
Kluczowe w pozyskaniu i zrealizowaniu tej inwestycji było optymalne połączenie wielu technologii znajdujących się w ofercie naszej firmy m.in. pali prefabrykowanych, ścianek szczelnych oraz wzmocnienia gruntu za pomocą kolumn betonowych. Zastosowane rozwiązanie posadowienia stóp, wzmocnienia posadzki oraz wykonania muru oporowego obrazuje jak poszczególne technologie głębokiego fundamentowania mogą nawzajem się uzupełniać oraz jak ważna dla współczesnych inwestorów jest kompleksowa realizacji prac.
- Aarsleff na kolei 06/02/2019 0 KomentarzeAarsleff na koleiDowiedz się więcej
Rynek infrastrukturalny w Polsce stale się rozwija i jest aktualnie jednym z największych placów budowy w Europie. Aarsleff również ma swój udział w modernizacji Polskich Linii Kolejowych na terenie całej Polski. Przykładem naszych możliwości w tym zakresie mogą być prowadzone przez nas prace w Województwie Małopolskim.
W ramach modernizacji linii kolejowej E30 i linii kolejowej nr 95 Aarsleff rozwiązał projektowo i wykonawczo szereg problemów geotechnicznych. Najistotniejsze z nich to wzmocnienie podtorza w technologii kolumn DSM, kolumn FDP i pali prefabrykowanych. Zabezpieczenia osuwiska za pomocą ścianek szczelnych i kotew gruntowych oraz posadowienia fundamentów mostowych.
Mała przestrzeń robocza, utrudnione dostawy betonu, liczne przeszkody w gruncie, praca przy czynnej magistrali kolejowej – takie elementy wymagają od nas bardzo dobrej organizacji pracy a przede wszystkim ścisłego zachowania przepisów BHP.
Cieszymy się, że również dzięki nam przejazd na liniach kolejowych E30 i 95 będzie bardziej komfortowy dla wszystkich pasażerów.
- Rozbudowa bazy paliw Oktan Energy & V/L Service 07/01/2019 0 KomentarzeRozbudowa bazy paliw Oktan Energy & V/L ServiceDowiedz się więcej
W ostatnim czasie zakończyliśmy wykonywanie posadowienia głębokiego pod pięć zbiorników paliwowych na terenie zakładu Oktan Energy w Szczecinie. Prace prowadzone były w sąsiedztwie sześciu istniejących i czynnych zbiorników na olej napędowy. Pojemność nowobudowanych zbiorników wynosi 27 290 m3.
Optymalny projekt i kompleksowa realizacja prac
Stworzyliśmy optymalne rozwiązanie projektowe i zrealizowaliśmy na budowie prace palowe, ziemne, odwodnieniowe, żelbetowe i monitoring wpływu prowadzonych prac na istniejącą infrastrukturę. Zadbaliśmy o bezpieczeństwo projektując i wykonując odpowiednią dla ciężkiego sprzętu platformę roboczą.
Dobór technologii palowania
Bardzo duża miąższość słabych gruntów organicznych oraz specyfika pracy na terenie istniejącego zakładu przemysłowego zadecydowały o wyborze technologii pali prefabrykowanych. Główne zalety takiego rozwiązania to:
- pewność zachowania ciągłość pali w gruntach o bardzo słabej nośności,
- możliwość wykonania konstrukcji żelbetowej natychmiast po instalacji pali,
- szybki czas realizacji prac,
- zachowanie czystego placu budowy,
- nienaruszenie pozostałych zbiorników- brak osiadań i przemieszczeń,
- zapewnienie niezakłóconej pracy portu i stacji paliw w trakcie realizacji prac.
- Pale prefabrykowane fundamentami nowego mostu przez Wisłę w Krakowie 24/09/2018 0 KomentarzePale prefabrykowane fundamentami nowego mostu przez Wisłę w KrakowieDowiedz się więcej
Wokół istniejącego mostu kolejowego przez Wisłę w Krakowie wybudowane zostaną dwa bliźniacze obiekty. Nowe mosty łukowe będą liczyły po 234 m długości, a ich łączna szerokość wynosić będzie 32 m. Pierwszym budowanym obiektem jest most wschodni, który zostanie posadowiony zgodnie z zaproponowanym przez nas rozwiązaniem. Wybraliśmy pale prefabrykowane jako rozwiązanie najbardziej korzystne i optymalne ze względu na termin wykonania. Całość prac włącznie z fazą prób trwała niespełna dwa miesiące i była realizowana w ramach inwestycji: „Prace na linii kolejowej E 30 na odcinku Kraków Główny Towarowy – Rudzice wraz z dobudową torów linii aglomeracyjnej”.
Aarsleff dba o środowisko!
Instalacja pali pod podpory mostu wschodniego prowadzona była z platform roboczych znajdujących się po obu brzegach Wisły, a dla podpór tymczasowych - umożliwiających wykonanie obiektu z jednostek pływających. Technologia pali prefabrykowanych jest metodą bezurobkową. Brak urobku oraz instalacja gotowych elementów prefabrykowanych pozwoliły na zmniejszenie ryzyka zanieczyszczenia gruntu, wody gruntowej oraz rzeki Wisły.
Lubimy wyzwania!
Pracę prowadzone były w pobliżu istniejącego mostu kolejowego oraz bulwarów Kurlandzkiego i Podolskiego. Taka lokalizacja wymagała od nas bardzo dobrej organizacji pracy oraz zminimalizowania uciążliwości dla osób przebywających w otoczeniu. Było to nie lada wyzwanie, ale udało się mu sprostać! Dzięki dobrej organizacji pracy udało nam się zachować ciągłość ruchu na moście kolejowym i uniknąć niedogodności w centrum miasta, a dzięki zastosowanej metodzie wytłumienia kafara nasze pracę były mniej uciążliwe dla mieszkańców oraz osób spacerujących i przebywających na bulwarach. To już siódmy most przez Wisłę posadowiony przy udziale projektowym i wykonawczym spółki AARSLEFF!
- Informacja o połączeniu spółek AARSLEFF i PER AARSLEFF POLSKA 01/08/2018 0 KomentarzeInformacja o połączeniu spółek AARSLEFF i PER AARSLEFF POLSKADowiedz się więcej
Informujemy, że Zarząd holdingu PER AARSLEFF z siedzibą w Danii podjął decyzję o połączeniu spółek AARSLEFF Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy Alei Wyścigowej 6 i PER AARSLEFF POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Królowej Marysieńki 20/2. Rozpoczęliśmy proces integracji firm, którego wynikiem będzie jeden silny zintegrowany zespół pod marką AARSLEFF Sp. z o.o.
Dla Państwa, jako naszych klientów i kontrahentów fakt ten nie wiąże się z żadnymi zmianami w procesie obsługi klienta oraz współpracy w zakresie prowadzonych projektów. Wszystkie znane Państwu osoby kontaktowe w obu spółkach służą radą i pomocą.
- Wielozadaniowe żelbetowe pale prefabrykowane 19/04/2018 0 KomentarzeWielozadaniowe żelbetowe pale prefabrykowaneDowiedz się więcej
Na początku kwietnia zakończyliśmy realizację dwóch projektów.
W Rzeszowie wykonaliśmy posadowienie wgłębne dla sześciu domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej natomiast w Barlinku żelbetowe pale prefabrykowane pod kładkę dla pieszych.
Mimo tego, że to całkiem różne realizację łączy je bardzo wiele. Obie realizacje prowadzone były w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowy jednorodzinnej. W równie szybkim tempie w którym pojawiliśmy się na budowie opuściliśmy platformy robocze zostawiając po sobie czysty plac budowy wolny od zbędnego urobku. Dzięki zastosowanej technologii żelbetowych pali prefabrykowanych realizacje przebiegły w sposób bezpieczny i bezproblemowy.
Każda realizacja jest dla nas równie ważna niezależnie od wielkości!
- Zabezpieczamy wykopy w Olsztynie 20/12/2017 0 KomentarzeZabezpieczamy wykopy w OlsztynieDowiedz się więcej
Jesienią rozpoczęliśmy realizację zabezpieczenia wykopu dla dwóch sąsiadujących projektów developerskich w centrum Olsztyna. W obu przypadkach Inwestorzy zaplanowali budowę dwóch wysokich budynków mieszkalnych na wspólnym garażu podziemnym. Zaproponowane przez nas rozwiązanie projektowe okazało się najbardziej korzystne ekonomicznie i terminowo. Dodatkowo dzięki zastosowaniu ściany berlińskiej Inwestorzy uniknęli wielu niedogodności związanych z głębieniem ścian szczelinowych w centrum dużego miasta a czas, w którym realizowaliśmy nasze prace mogli poświęcić na optymalne przygotowanie warunków współpracy z Generalnym Wykonawcą inwestycji.
Najgłębszy wykop w mieście
Potrzeba zapewnienia we wznoszonych budynkach miejsc postojowych w garażach podziemnych spowodowała, że w najgłębszym miejscu zabezpieczaliśmy wykop o głębokości dochodzącej do 17 m w stosunku do otaczającego plac budowy poziomu terenu.
Bezpieczeństwo okolicznej zabudowy
Szczególnym wyzwaniem było zaprojektowanie i wykonanie tak trudnych prac w bezpośrednim sąsiedztwie budynku Planetarium. Dzięki stosowanym przez nas najnowocześniejszym technikom przewidywania i monitorowania wpływu na okoliczne obiekty zagwarantowaliśmy pełną wiedzę na temat stanu i bezpieczeństwa okolicznej zabudowy.
- Kompleksowe zabezpieczenia geotechniczne na budowie Centrum Hotelowo-Szkoleniowego budowanego na brzegu jeziora Trzesiecko 16/11/2017 0 KomentarzeKompleksowe zabezpieczenia geotechniczne na budowie Centrum Hotelowo-Szkoleniowego budowanego na brzegu jeziora TrzesieckoDowiedz się więcej
W październiku zakończyliśmy wykonanie kompleksowych robót geotechnicznych na budowie Centrum Hotelowo-Szkoleniowego zlokalizowanego na brzegu jeziora Trzesiecko w Szczecinku. Inwestor powierzył nam zaprojektowanie i wykonanie prac obejmujących zabezpieczenie wykopu wraz z jego odwodnieniem oraz posadowienie obiektu na palach wykonywanych na lądzie oraz w wodzie.
Zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy kolejno:
- tymczasową obudowę wykopu w technologii grodzic stalowych,
- instalację odwodnieniową złożoną ze studni i igłofiltrów,
- palowanie na lądzie pod płytę żelbetową głównej części obiektu z wykorzystaniem żelbetowych pali prefabrykowanych wbijanych,
- roboty ziemne i przygotowanie podłoża pod wykonanie betonu podkładowego oraz
- palowanie w wodzie pod część hotelu wchodzącą obrysem na teren jeziora.
W takcie realizowanych obecnie robót konstrukcyjnych naszym zadaniem jest utrzymanie odwodnienia wykopu. Instalacja odwodnieniowa oraz obudowa z grodzic zostaną zdemontowane po zakończeniu zaplanowanego etapu robót związanych z budową części nadziemnej konstrukcji żelbetowej hotelu. Jest to kolejny przykład naszej kompleksowej usługi geotechnicznej obejmującej projektowanie i realizację robót, zapewniającej Inwestorowi ograniczenie ryzyka geotechnicznego i komfort realizacji zasadniczej części robót konstrukcyjnych.
- Kompleksowe roboty geotechniczne umożliwiające budowę kondygnacji podziemnych budynku we Wrocławiu 07/09/2017 0 KomentarzeKompleksowe roboty geotechniczne umożliwiające budowę kondygnacji podziemnych budynku we WrocławiuDowiedz się więcej
Zgromadzone w wielu podobnych realizacjach doświadczenie pozwoliło nam skutecznie zaoferować i sprawnie wykonać kompleksowe zabezpieczenia geotechniczne umożliwiające budowę kondygnacji dużego budynku we Wrocławiu. Usługi obejmowały wykonanie:
- koncepcji zabezpieczenia,
- projektu wykonawczego,
- obudowy wykopu grodzicami stalowymi wibrowanymi,
- oczepu stalowego,
- kotew gruntowych i lokalnego rozparcia podpierającego w jednym poziomie obudowę z grodzic stalowych,
- mikropali kotwiących płytę denną na wypór,
- przesłony przeciwfiltracyjnej z pali CCFA z uszczelnieniem iniekcją strumieniową (jet grouting)
- odwodnienie wykopu.
Kompleksowa obsługa geotechniczna złożonych inwestycji jest korzystna zarówno dla nas, jak i dla Klienta – jasno adresuje odpowiedzialność, istotnie zmniejsza poziom ryzyka geotechnicznego, pozwalając jednocześnie na optymalne wykorzystanie wiedzy, doświadczenia, potencjału technologicznego i organizacyjnego firmy wykonawczej.
- Palowanie pod podpory stałe mostu przez rzekę Wartę w miejscowości Warta 10/08/2017 0 KomentarzePalowanie pod podpory stałe mostu przez rzekę Wartę w miejscowości WartaDowiedz się więcej
Zakończyliśmy roboty palowe pod sześcioma podporami stałymi nowego mostu drogowego przez rzekę Wartę w m. Warta. Most łukowy o długości całkowitej 220m zlokalizowany jest w ciągu drogi wojewódzkiej nr 710, jednej z ważniejszych dróg regionalnych, łączących aglomerację łódzką z zachodnią częścią regionu. Modernizowany ciąg drogowy stanowi alternatywę dla dawnej drogi krajowej nr 12/14 (obecnie DW 482) i trasy S8. Roboty palowe zostały zaplanowane i zrealizowane w dwóch fazach obejmujących:
- wbicie i badania pali testowych (2 dni) oraz
- palowanie zasadnicze (6 dni).
- Żelbetowe pale prefabrykowane wbijane w terenie zabudowanym - fundamenty budynku mieszkalnego w Gnieźnie 22/06/2017 0 KomentarzeŻelbetowe pale prefabrykowane wbijane w terenie zabudowanym - fundamenty budynku mieszkalnego w GnieźnieDowiedz się więcej
Zakończyliśmy roboty palowe z wykorzystaniem żelbetowych pali prefabrykowanych wbijanych pod budynek mieszkalny w Gnieźnie. Budynek został zlokalizowany w sąsiedztwie istniejącej starej i nowej zabudowy mieszkalnej. Roboty palowe poprzedziła szczegółowa analiza warunków gruntowych i lokalizacyjnych, sporządzenie projektu palowania i monitoringu robót palowych. Wyniki monitoringu oddziaływań robót palowych na sąsiadujące obiekty oraz badań nośności pali pozwoliły w ramach aktywnego projektowania wykorzystać wszystkie zalety i możliwości pali prefabrykowanych. Rezultat: szybkie, bo w ciągu zaledwie 6 dni, wykonanie efektywnego ekonomicznie, technicznie i organizacyjnie fundamentu palowego, gotowego do przenoszenia przewidzianych obciążeń bezpośrednio po zakończeniu robót.
- Projekt + technologia + organizacja = fundament palowy hali produkcyjno-magazynowej w Janowcu Wielkopolskim 20/06/2017 0 KomentarzeProjekt + technologia + organizacja = fundament palowy hali produkcyjno-magazynowej w Janowcu WielkopolskimDowiedz się więcej
Dobry pomysł, właściwy dobór technologii oraz perfekcyjna organizacja robót palowych pozwoliły nam wykonać posadowienie trzynawowej hali produkcyjno-magazynowej o wymiarach 60x72m w ciągu 5 dni roboczych. Roboty palowe wykonano wykorzystując żelbetowe pale prefabrykowane, tutaj wbijane także w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącej zabudowy. Załączony film z realizacji robót - jak w soczewce - pokazuje wszystkie zalety żelbetowych pali prefabrykowanych wbijanych - warto zobaczyć.
- Pale prefabrykowane wbijane w fundamentach wiaduktu WD-32 nad linią kolejową nr 133 (korytarz E-30) 04/05/2017 0 KomentarzePale prefabrykowane wbijane w fundamentach wiaduktu WD-32 nad linią kolejową nr 133 (korytarz E-30)Dowiedz się więcej
Zadanie obejmowało posadowienie na palach wiaduktu drogowego w ciągu ul. Topolowej w m. Rząska w km 61,290 linii kolejowej nr 133 na odcinku Zabierzów – Kraków Mydlniki.
Roboty palowe realizowane były w trudnych warunkach związanych z ograniczonymi wymiarami platformy roboczej zlokalizowanej w bezpośrednim sąsiedztwie czynnego toru oraz zabudowy mieszkalnej. Robotom palowym towarzyszył ciągły monitoring drgań – pomiary prędkości drgań prowadzone na budynkach mieszkalnych nie wykazał przekroczenia poziomów dopuszczalnych. Zdecydował o tym właściwy dobór pali i parametrów wbijania dopasowany do warunków gruntowych, wymaganych nośności i warunków realizacji robót palowych. - Obudowa berlińska w Gdańsku 24/04/2017 0 KomentarzeObudowa berlińska w GdańskuDowiedz się więcej
Budowa zlokalizowana jest przy skrzyżowaniu ulic Jaśkowa Dolina i Rakoczego w Gdańsku. Wykonaliśmy tam na odcinku blisko 100 metrów tymczasowe zabezpieczenie wykopu o głębokości ok. 4m wspornikową ścianą berlińską. Wbicie dwuteowników obudowy berlińskiej trwało zaledwie dwa dni robocze, a wypełnienie ściany wykonywane było na bieżąco wraz z pogłębianiem wykopu. Po zakończeniu budowy części podziemnej budynku przewidziane jest odzyskanie profili techniką wibracyjną. Tak powstają najbardziej ekonomiczne rozwiązania zabezpieczeń głębokich wykopów.
- Żelbetowe pale prefabrykowane wbijane w fundamentach przebudowywanego mostu kolejowego w Rudniku nad Sanem 18/04/2017 0 KomentarzeŻelbetowe pale prefabrykowane wbijane w fundamentach przebudowywanego mostu kolejowego w Rudniku nad SanemDowiedz się więcej
Wykonujemy palowanie pod budowę nowego wiaduktu kolejowego w km 125+585 linii kolejowej 68 Lublin - Przeworsk. Most ortotropowy o rozpiętości teoretycznej 31,44 m zaprojektowany na klasę k+2 złożony jest z dwóch równoległych obiektów budowanych połówkami.
Za nami roboty palowe pod jednym z torów. Poważnym utrudnieniem dla prowadzenia robót palowych były liny wyłączonej trakcji kolejowej, która nie mogła zostać zdemontowana. Technologia pali prefabrykowanych jest jednak wystarczająco elastyczna, aby wykonać roboty również w takich nietypowych warunkach. Pomimo istotnych utrudnień palowanie na tym etapie zajęło tylko 3 dni. - Kompleksowe zabezpieczenie wykopu i fundament palowy budynku przy ul. Kłobuckiej w Warszawie 11/04/2017 0 KomentarzeKompleksowe zabezpieczenie wykopu i fundament palowy budynku przy ul. Kłobuckiej w WarszawieDowiedz się więcej
Wykonaliśmy kompleksowy projekt, zabezpieczenie wykopu o głębokości dochodzącej do 10 metrów i fundament palowy budynku pracujący na wciskanie i wyciągnie wywoływane wyporem wody gruntowej. Obudowę wykopu na obwodzie przekraczającym 500 metrów wykonaliśmy ze ściany berlińskiej i krótkich odcinków palisady wierconej. Ścianę berlińską zakotwiliśmy na jednym lub na dwóch poziomach kotwami tymczasowymi. Budynek posadowiliśmy na palach CFA o średnicy 500 mm. W trakcie badań odbiorczych sprawdziliśmy nośność wszystkich kotew gruntowych. Projektowane nośności pali CFA na wciskanie i wyciąganie potwierdziliśmy w badaniach statycznych.
- Budowa drogi ekspresowej S5 na odcinku Radomicko-Leszno 17/03/2017 0 KomentarzeBudowa drogi ekspresowej S5 na odcinku Radomicko-LesznoDowiedz się więcej
Wykonujemy posadowienie na palach czterech obiektów mostowych w ramach budowy odcinka drogi ekspresowej S5. Jednym z najciekawszych i jednocześnie największych zadań w ramach kontraktu było posadowienia wiaduktu WS-5 na ponad 350 żelbetowych palach prefabrykowanych o łącznej długości blisko 3 200 metrów. Kompletne roboty palowe, prowadzone przez dwa zespoły robocze, m.in. w bezpośrednim sąsiedztwie czynnej linii kolejowej, zostały wykonane w ciągu zaledwie 6 dni roboczych.
- Budowa linii energetycznej wysokiego napięcia 220kV Glinki-Recław 13/03/2017 0 KomentarzeBudowa linii energetycznej wysokiego napięcia 220kV Glinki-RecławDowiedz się więcej
Wykonujemy kilkadziesiąt fundamentów na żelbetowych palach prefabrykowanych wbijanych pod słupy linii wysokiego napięcia 220kV Glinki-Recław w województwie zachodniopomorskim. Zakres robót obejmuje wykonanie palowania, badań nośności pali i dróg tymczasowych dla kafarów oraz dostaw materiałów w trudnych warunkach gruntowo-wodnych charakteryzujących się wysokim poziomem wód gruntowych i zaleganiem przy powierzchni terenu warstw gruntów słabonośnych o zróżnicowanej miąższości. Wykonanie palowania na kolejnych stanowiskach wymaga kreatywnego wykorzystania różnych niestandardowych rozwiązań przy pokonywaniu licznych przeszkód terenowych.
- Berlinka wbijana przy ul. Bukowińskiej w Warszawie 07/03/2017 0 KomentarzeBerlinka wbijana przy ul. Bukowińskiej w WarszawieDowiedz się więcej
W styczniu 2017 zakończyliśmy wykonywanie zabezpieczenie wykopu o maksymalnej głębokości 8,9 m pod budynki mieszkalne wielorodzinne przy ul. Bukowińskiej w Warszawie. Zabezpieczenie o łącznej długości 190 mb wykonaliśmy w technologii ścianki berlińskiej wbijanej, rozpartej w jednym poziomie rozporami rurowymi.
- Grodzice w zabezpieczeniu wykopu pod budynki mieszkalno-usługowe w Warszawie 27/02/2017 0 KomentarzeGrodzice w zabezpieczeniu wykopu pod budynki mieszkalno-usługowe w WarszawieDowiedz się więcej
Na przełomie listopada i grudnia 2016 roku wykonaliśmy przy ulicy Ostrobramskiej w Warszawie zabezpieczenie wykopu grodzicami stalowymi zakotwionymi kotwami gruntowymi. Roboty umożliwiły wykonanie wykopu, bezpieczne prowadzenie robót budowlanych oraz ograniczenie wpływu odwodnienia na tereny sąsiadujące z inwestycją. Zabezpieczenie na obwodzie wykopu o długości 267 m wykonaliśmy w ciągu 14 dni roboczych.
- Zakończenie robót geotechnicznych na budowie Centrum Handlowego IKEA w Lublinie 21/02/2017 0 KomentarzeZakończenie robót geotechnicznych na budowie Centrum Handlowego IKEA w LublinieDowiedz się więcej
Zakończyliśmy roboty geotechniczne na budowie Centrum Handlowego IKEA w Lublinie. Wykonaliśmy:
- posadowienie estakady dojazdowej i wiaduktu na palach CFA,
- trwałą, styczną palisadę CFA kotwioną trwałymi kotwami linowymi,
- ścianę oporową z grodzic stalowych oraz
- posadowienie żelbetowej ściany oporowej na palach CFA.
- Przeciwpowodziowe pale cumownicze na Bulwarach Wiślanych w Krakowie 02/02/2017 0 KomentarzePrzeciwpowodziowe pale cumownicze na Bulwarach Wiślanych w KrakowieDowiedz się więcej
Wykonaliśmy 17 pali wielkośrednicowych rurowanych pełniących funkcję przeciwpowodziowych dalb cumowniczych w nabrzeżu Bulwarów Wiślanych w Krakowie. Dalby będą służyły do cumowania statków żeglugi śródlądowej jako urządzenia o charakterze ratunkowym (np. w czasie podwyższonych stanów wody w Wiśle). Miejsce realizacji robót zlokalizowane w sąsiedztwie Zamku Wawelskiego i brzegu Wisły, stanowiące teren rekreacyjny dla mieszkańców Krakowa, zaprojektowana technologia wykonania i duże odległości między palami wymagały rozwiązania wielu problemów logistycznych i technologicznych związanych z przejazdem ciężkiej palownicy po ciągu spacerowym, usuwaniem urobku oraz zabezpieczeniem terenu i rzeki przed zanieczyszczeniem. Dzięki sprawnej organizacji realizacja projektu zakończona została sukcesem. Wartym podkreślenia jest fakt, że Aarsleff był jedyną firmą, która zaoferowała wykonanie omawianych robót w tak trudnych warunkach i wrażliwej lokalizacji.
- W styczniu 2017 zakończyliśmy roboty w Wesołym Miasteczku w Chorzowie 27/01/2017 0 KomentarzeW styczniu 2017 zakończyliśmy roboty w Wesołym Miasteczku w ChorzowieDowiedz się więcej
W grudniu 2016 zabetonowaliśmy ostatnie zwieńczenie fundamentu palowego pod największy rollercoaster w Europie Środkowo-Wschodniej. Roboty rozpoczęły się od wbudowania ponad 17 800 ton kruszywa na platformę roboczą. Wbiliśmy ponad 8 kilometrów żelbetowych pali prefabrykowanych pod rollercoaster i obiekty towarzyszące (Lech Restaurant i strefę wejściową). Wywierciliśmy także palisadę z pali CFA zabezpieczającą wykopy fundamentowe prowadzone w bezpośrednim sąsiedztwie Diamond River. W styczniu trwały ostatnie roboty instalacyjne i wykończeniowe oraz przygotowania do przekazania gotowego fundamentu Inwestorowi.
Wizualizacja Lech Coastera dostępna tutaj:
- Ściana berlińska na Starym Mieście w Krakowie 24/11/2016 0 KomentarzeŚciana berlińska na Starym Mieście w KrakowieDowiedz się więcej
W centrum Krakowa, na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Straszewskiego, wykonaliśmy obudowę berlińską zabezpieczającą wykop pod przebudowę budynku wielorodzinnego z częścią usługową. Zabezpieczyliśmy wykop o głębokości od 2 do 6 m na odcinku o długości 36m. Roboty geotechniczne prowadzone były na niewielkiej działce, w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącej zabudowy i użytkowanych ulic.
- Unikalne badania pali w trakcie budowy i pod obciążeniem użytkowym 17/11/2016 0 KomentarzeUnikalne badania pali w trakcie budowy i pod obciążeniem użytkowymDowiedz się więcej
Na budowie mostu przez Wisłę w Kiezmarku prowadzone są badania, których głównym celem jest ustalenie rzeczywistego rozkładu sił w trzonach wybranych pali prefabrykowanych pogrążonych w fundamentach podpór mostu drogowego. Badania rozpoczęły się na etapie prefabrykacji pali w wytwórni Centrum w Kutnie, były kontynuowane w trakcie pogrążania pali, próbnego obciążenia wykonanego metodą statyczną i będą kontynuowane na kolejnych etapach budowy oraz w trakcie użytkowania obiektu. Realizowany wspólnie z zespołem prof. Kazimierza Gwizdały z Katedry Geotechniki, Geologii i Budownictwa Morskiego Politechniki Gdańskiej program badań jest unikalnym przedsięwzięciem w skali Europy. Cześć badań ekstensometrycznych została zakończona na etapie próbnego obciążenia, nadal kontynuowane będą badania tensometryczne.
- Roboty palowe na Wiśle bliskie zakończenia 21/10/2016 0 KomentarzeRoboty palowe na Wiśle bliskie zakończeniaDowiedz się więcej
Dobiegają końca roboty palowe przy wykonaniu fundamentów podpór nurtowych mostu przez Wisłę w ciągu drogi krajowej DK7 w m. Kiezmark. Fundament palowy i obudowa jednej z podpór zostały już w całości wykonane. Przy tym fundamencie wyciągana jest ścianka z grodzic stalowych zabezpieczająca dotychczasowy teren robót palowych. W drugim fundamencie wbijamy ostatnie pale i domykamy obudowę fundamentu wykonywaną z grodzic stalowych.
- Obudowa z grodzic stalowych umożliwiająca bezpieczne odwodnienie wykopu w Toruniu 12/10/2016 0 KomentarzeObudowa z grodzic stalowych umożliwiająca bezpieczne odwodnienie wykopu w ToruniuDowiedz się więcej
Zabezpieczeniu przed napływem wody podlegał wykop o powierzchni ok. 870m2 pod kondygnacje podziemne budynku biurowo-mieszkalnego wykonany w ścisłej zabudowie miejskiej Torunia. Do wykonania obudowy wykorzystaliśmy grodzice stalowe pogrążane w gruncie metodą wciskania. W ciągu 10 dni w ciszy i bez drgań oddziałujących na sąsiadów inwestycji pogrążyliśmy grodzice na obwodzie wykopu o długości ok. 126 mb. Zakończenie odpompowywania wody z wykupu i odzyskanie grodzic metodą statyczną przewidziane jest w grudniu bieżącego roku, gdy ciężar wznoszonego budynku zrównoważy wypór wody gruntowej.
- Kotwiona ściana oporowa z grodzic stalowych z drenażem wierconym zabezpiecza skarpy przy nowym skrzyżowaniu w Lublinie 07/10/2016 0 KomentarzeKotwiona ściana oporowa z grodzic stalowych z drenażem wierconym zabezpiecza skarpy przy nowym skrzyżowaniu w LublinieDowiedz się więcej
W ciągu trzech tygodni z grodzic stalowych i kotew gruntowych wykonaliśmy trwałą ścianę oporową zabezpieczającą podcięcie wysokiej skarpy w rejonie przebudowywanego skrzyżowania alei Solidarności, Sikorskiego i ul. Gen. B. Ducha w Lublinie. Ściana oporowa o długości ok. 186 m i maksymalnej wysokość 10m została zakotwiona w jednym lub dwóch poziomach. Ponadto w celu odwodnienia istniejącej skarpy wykonaliśmy za budowaną konstrukcją oporową 26 drenów wierconych o długości 12 m. Grodzice stalowe zostały pogrążone w gruncie wibratorem nierezonansowym, a kotwy i dreny wywiercone kotwiarką na podwoziu gąsienicowym. Docelowo na konstrukcji stalowej wykonana zostanie okładzina elewacyjna dostosowująca wygląd ściany do wymagań projektu.
- Fundamenty palowe trzech niewielkich mostów w niecałe cztery dni 03/10/2016 0 KomentarzeFundamenty palowe trzech niewielkich mostów w niecałe cztery dniDowiedz się więcej
Wbiliśmy żelbetowe pale prefabrykowane w fundamentach trzech niewielkich obiektów mostowych w różnych lokalizacjach: w Wieńcu k/Włocławka 36 pali, w Świeciu k/Grudziądza 24 pale i w Kamyku k/Kozienic 10 pali.
Kompletne roboty palowe zajęły nam łącznie 3,5 dnia. Takie możliwości stwarza właściwie dobrana technologia, dobre projekty i skrupulatne przygotowanie robót palowych w ścisłej współpracy z Generalnymi Wykonawcami.
- Mikropale w fundamencie mostu drogowego w Nowej Wsi 30/09/2016 0 KomentarzeMikropale w fundamencie mostu drogowego w Nowej WsiDowiedz się więcej
W jeden dzień wiercenie mikropali, a na drugi iniekcja – tyle czasu zajęło wykonanie fundamentu mostu drogowego w miejscowości Nowa Wieś. Gęsta jednorodzinna zabudowa mieszkaniowa oraz napowietrzna sieć elektryczna nie pozwoliły na wykonanie pali, ale nie wpłynęły negatywnie na możliwość wykonania mikropali. Roboty zostały zrealizowane na podstawie powierzonego projektu, który zakładał wykonanie po 7 mikropali pali pod przyczółkami mostu.
- Obudowa z grodzic stalowych i palisada DSM w zabezpieczeniu wykopu w Bielsku Podlaskim 28/09/2016 0 KomentarzeObudowa z grodzic stalowych i palisada DSM w zabezpieczeniu wykopu w Bielsku PodlaskimDowiedz się więcej
W ciągu 9 dni wykonaliśmy zabezpieczenie wykopu pod kondygnację podziemną budynku wielorodzinnego w Bielsku Podlaskim przy ul. Wysockiego. Do zabezpieczenia wykorzystaliśmy ścianę z grodzic stalowych na odcinku 68 mb oraz palisadę sieczną z kolumn DSM zbrojonych kształtownikami na odcinku 157 mb. W ten sposób zabezpieczyliśmy skutecznie przed napływem wody gruntowej wykop o powierzchni ok. 3000 m2 i głębokości 2,7 m, wymaganej ze względu na planowaną wymianę gruntów, zlokalizowany w sąsiedztwie istniejącej zabudowy jednorodzinnej.
- Wykonanie zabezpieczenia wykopu w trakcie budowy hali dla tokarki podtorowej w Nowej Hucie w Krakowie 26/09/2016 0 KomentarzeWykonanie zabezpieczenia wykopu w trakcie budowy hali dla tokarki podtorowej w Nowej Hucie w KrakowieDowiedz się więcej
Na terenie czynnej zajezdni tramwajowej, w trakcie budowy hali pod tokarkę podtorową, wykonaliśmy zabezpieczenie głębokiego wykopu ścianą berlińską. Pale stalowe typu H wibrowane z wypełnieniem drewnianym zabezpieczały teren budowy od strony użytkowanych torów tramwajowych. Po zakończeniu budowy części podziemnej hali kształtowniki zostały odzyskane.
- Obudowa berlińska wykopu pod zespół budynków biurowo-usługowych w Krakowie przy ul. Pawiej 13/09/2016 0 KomentarzeObudowa berlińska wykopu pod zespół budynków biurowo-usługowych w Krakowie przy ul. PawiejDowiedz się więcej
Na początku lutego 2016 rozpoczęliśmy wykonanie obudowy berlińskiej wykopu pod zespół budynków biurowo-usługowych w ścisłym centrum Krakowa. Wykonaliśmy obudowę wykopu o głębokości 6 m na obwodzie około 230 m. W ramach tej inwestycji wykonaliśmy również wzmocnienie podłoża pod fundamenty budynku i żurawie z kolumn DSM o średnicy 1200 mm i kolumn betonowych bezprzemieszczeniowych (CFA). Budynek jest aktualnie wznoszony. Ostatnim elementem kompleksowych zabezpieczeń geotechnicznych było wykonanie ściany berlińskiej umożliwiającej przebudowę sieci ciepłowniczej na odcinku 78 m.
- Fundament palowy pod obiekt mostowy w ciągu drogi wojewódzkiej 405 Niemodlin-Wydrowice nad Kanałem Wydrowickim 25/08/2016 0 KomentarzeFundament palowy pod obiekt mostowy w ciągu drogi wojewódzkiej 405 Niemodlin-Wydrowice nad Kanałem WydrowickimDowiedz się więcej
Małe jest piękne i szybkie, niewiarygodnie szybkie...
Zaprojektowaliśmy i pogrążyliśmy 50 pali prefabrykowanych stanowiących wzmocnienie istniejących fundamentów z pali prefabrykowanych przebudowywanego mostu drogowego. Zjawiliśmy się na budowie 24 sierpnia o godzinie 7:00, a wyjechaliśmy z niej następnego dnia o godzinie 13:00 wykonując między czasie roboty palowe i dwa dynamiczne badania nośności wbitych pali. Niezły wynik. Szybkie, sprawne palowanie zawdzięczamy świetnej technologii, doświadczonej załodze oraz znakomitej współpracy z Generalnym Wykonawcą, który przygotował nam bezpieczną platformę roboczą.
Pliki do pobrania:
- Ruszyła budowa największego rollercoastera w Europie Środkowo-Wschodniej 23/08/2016 0 KomentarzeRuszyła budowa największego rollercoastera w Europie Środkowo-WschodniejDowiedz się więcej
W lipcu rozpoczęliśmy budowę fundamentów rollercoastera w Chorzowie. Aktualnie wykonujemy roboty ziemne i przygotowujemy się do robót palowych z użyciem żelbetowych pali prefabrykowanych wbijanych oraz wykonania oczepów żelbetowych. Roboty palowe realizujemy w oparciu o własne projekty technologiczne. Część konstrukcji rollercoastera posadowiona jest w stawie zlokalizowanym na terenie parku rozrywki, który tymczasowo zostanie zasypany.
To kolejne palowanie na terenie chorzowskiego wesołego miasteczka – zlokalizowany niedaleko placu budowy Diamond River posadowiony jest na fundamencie palowym wykonanym przez Aarsleff.
- Roboty palowe na Starym Mieście w Sandomierzu 19/08/2016 0 KomentarzeRoboty palowe na Starym Mieście w SandomierzuDowiedz się więcej
W ciągu 4 dni zakończyliśmy wykonywanie fundamentu palowego pod budynek na sandomierskiej starówce. Budynek będzie posadowiony na palach wierconych świdrem ciągłym (CFA) wykonanych w ścisłej zabudowie miejskiej w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących budynków na wysokiej skarpie sandomierskiej. W trakcie robót dołożyliśmy wszelkich starań, aby zminimalizować oddziaływanie na otoczenie w turystycznie atrakcyjnym rejonie miasta.
- Renowacja kanałów metodą rękawa Aaraleff w Białymstoku i w Lublinie 28/07/2016 0 KomentarzeRenowacja kanałów metodą rękawa Aaraleff w Białymstoku i w LublinieDowiedz się więcej
Artykuł do pobrania:
- Palowanie pod wysoki nasyp drogi ekspresowej S5 Żnin-Gniezno w rejonie torfowiska 26/07/2016 0 KomentarzePalowanie pod wysoki nasyp drogi ekspresowej S5 Żnin-Gniezno w rejonie torfowiskaDowiedz się więcej
Zakończyliśmy wzmocnienie podłoża pod budowany wysoki nasyp drogi ekspresowej S5 Żnin-Gniezno w rejonie występowania grubych warstw gruntów słabonośnych. Wzmocniliśmy podłoże na odcinkach o wymiarach 56x110m i 52x195m żelbetowymi palami prefabrykowanymi 0.3x0.3m o długości od 16 do 27m wbitymi w siatce 1.8x1.8m.
W ramach kontraktu opracowaliśmy projekt technologiczny palowania i próbnych obciążeń, przeprowadziliśmy próbne obciążenia pali, dostarczyliśmy prefabrykaty oraz wykonaliśmy w bardzo krótkim czasie (1,5 miesiąca) palowanie zasadnicze, zachowując ostre wymagania jakościowe i bezpieczeństwa pracy - czyli tak jak zwykle: komplet. - Zabezpieczenie wykopu ścianką z grodzic stalowych na terenie zakładów chemicznych 13/07/2016 0 KomentarzeZabezpieczenie wykopu ścianką z grodzic stalowych na terenie zakładów chemicznychDowiedz się więcej
Zrealizowane roboty polegały na wykonaniu zabezpieczenia głębokiego wykopu na terenie zakładu przemysłu chemicznego. Ze względu na duże zagrożenie wybuchem związane z ewentualnym rozszczelnieniem instalacji produkcyjnych do zabezpieczenia wykopu wykorzystano grodzice stalowe i dwie technologie: wciskanie statyczne i wibrowanie nierezonansowe. Zastosowanie technologii na poszczególnych odcinkach wykonania zabezpieczenia wynikało z odległości terenu robót od wrażliwych instalacji oraz wyników prowadzonego na bieżąco monitoringu oddziaływania robót na otoczenie.
- Wzmocnienie podłoża pod fundamentami zabytkowego budynku dydaktycznego Akademii Morskiej w Szczecinie – kolumny JET GROUTING 10/07/2016 0 KomentarzeWzmocnienie podłoża pod fundamentami zabytkowego budynku dydaktycznego Akademii Morskiej w Szczecinie – kolumny JET GROUTINGDowiedz się więcej
Kompleksowe rozwiązanie problemu nadmiernego osiadania fundamentów zabytkowego budynku Akademii Morskiej w Szczecinie obejmowało opracowanie projektu wzmocnienia, organizację zaplecza budowy, przygotowanie dróg dojazdowych, platform roboczych i wykonanie wzmocnienia. Podłoże pod fundamentami budynku wzmocniliśmy kolumnami formowanymi metodą iniekcji strumieniowej (jet grouting). Roboty zostały wykonane zgodnie z oczekiwaniami Klienta: dobrze i szybko.
- Przebudowa linii energetycznej 400 kV Ostrołęka – Olsztyn 30/06/2016 0 KomentarzePrzebudowa linii energetycznej 400 kV Ostrołęka – OlsztynDowiedz się więcej
Zakończyliśmy pogrążanie żelbetowych pali prefabrykowanych w fundamentach 29 słupów linii wysokiego napięcia 400kV Ostrołęka - Olsztyn. Cały projekt obejmuje wykonanie fundamentów na palach prefabrykowanych pod 37 słupów. Przed rozpoczęciem robót przygotowaliśmy projekt palowania i platform roboczych, który zapewnia bezpieczeństwo realizacji robót na gruntach słabonośnych. Bezpieczeństwo każdego fundamentu palowego potwierdzone zostało co najmniej jednym badaniem nośności pala wykonanym metodą dynamiczną.
- S7 Zadanie I - półmetek robót palowych na lądzie 21/06/2016 0 KomentarzeS7 Zadanie I - półmetek robót palowych na lądzieDowiedz się więcej
Zbliżamy się do półmetka realizacji fundamentów palowych pod obiektami inżynierskimi budowanej drogi ekspresowej S7 na odcinku Koszwały – Nowy Dwór Gdański. Na tym odcinku wbijemy żelbetowe pale prefabrykowanych o długości od kilku do ponad 20m w fundamentach 17 obiektów mostowych.
Aktualnie pogrążamy pale w fundamentach podpór lądowych mostu przez rzekę Wisłę, który jest największym obiektem mostowym na tym odcinku. Przygotowujemy się do wykonywania badań statycznych na dwóch podporach nurtowych obiektu oraz do pogrążania grodzic stanowiących obudowę fundamentów podpór nurtowych.
- Pale CFA w fundamentach obiektu MD 10 w ciągu budowanej drogi ekspresowej S7 w Krakowie 10/06/2016 0 KomentarzePale CFA w fundamentach obiektu MD 10 w ciągu budowanej drogi ekspresowej S7 w KrakowieDowiedz się więcej
Wykonaliśmy pale CFA w fundamentach podpór obiektu mostowego MD 10 w ciągu budowanego odcinka drogi ekspresowej S7 w Krakowie. To kolejny obiekt budowany w ramach tej inwestycji posadowiony na palach wykonywanych przez Aarsleff.
- Prace palowe na linii kolejowej E30 30/05/2016 0 KomentarzePrace palowe na linii kolejowej E30Dowiedz się więcej
W maju rozpoczęliśmy posadowienie fundamentów palowych pod słupy sieci trakcyjnej na linii kolejowej nr 133 (E30) na odcinku Kraków Mydlniki – Krzeszowice. Zakres powierzonych prac przewiduje wbicie ok. 500 szt. żelbetowych pali prefabrykowanych. Prace będą wykonywane etapowo. Zakończenie robót przewiduje się na wrzesień br.
- Pale CFA w fundamentach budynku mieszkalnego w Lublinie 21/05/2016 0 KomentarzePale CFA w fundamentach budynku mieszkalnego w LublinieDowiedz się więcej
Wykonaliśmy 200 pali CFA o średnicy 600 mm stanowiących fundament palowy budynku wielorodzinnego w Lublinie. Cechy charakterystyczne tego projektu to szybka mobilizacja, krótki czas realizacji robót oraz wysoki standard bezpieczeństwa. Dla Klienta oznaczało to zakończenie robót w ciągu 2 tygodni od otrzymania zlecenia.
- Kolumny DSM w fundamentach hali magazynowej w Mielcu 07/05/2016 0 KomentarzeKolumny DSM w fundamentach hali magazynowej w MielcuDowiedz się więcej
W ciągu tygodnia od otrzymania zlecenia rozpoczęliśmy wykonywanie ponad 400 kolumn DSM o średnicy 0.8m wzmacniających podłoże pod fundamentami hali magazynowej budowanej w Mielcu. Po 8 dniach prac prowadzonych w trybie ciągłym, z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa, roboty palowe zostały zakończone.
- Palisada sieczna CFA na budowie budynku mieszkalnego w Warszawie 06/05/2016 0 KomentarzePalisada sieczna CFA na budowie budynku mieszkalnego w WarszawieDowiedz się więcej
W ścisłej zabudowie miejskiej wykonaliśmy palisadę sieczną z blisko 200 pali CFA o średnicy 500 mm zabezpieczającą wykop pod fundamenty budynku mieszkalnego.
- Pale CFA - przebudowa linii energetycznej towarzysząca budowie trasy S7, Zadanie 2 w m. Koszwały 30/04/2016 0 KomentarzePale CFA - przebudowa linii energetycznej towarzysząca budowie trasy S7, Zadanie 2 w m. KoszwałyDowiedz się więcej
Wykonaliśmy pale CFA pod dwa słupy linii energetycznej 400 KV przebudowywanej w ramach budowy trasy S7, Zadanie 2 w miejscowości Koszwały. Palowanie wykonane zostało na podstawie powierzonego projektu w czasie weekendowego wyłączenia linii wysokiego napięcia (2 dni robocze).
- Kolumny DSM – Budowa hali magazynowej, Kostrzyn nad Odrą 18/04/2016 0 KomentarzeKolumny DSM – Budowa hali magazynowej, Kostrzyn nad OdrąDowiedz się więcej
Zakończyliśmy wykonywanie wzmocnienia podłoża kolumnami DSM pod płytą fundamentową hali magazynowej o wymiarach 200x40m w Kostrzynie nad Odrą. Roboty zostały zrealizowane na podstawie powierzonego projektu w ciągu 12 dni roboczych. Otrzymane referencje potwierdzają pełne zadowolenie naszego Klienta.
- Energetyka wiatrowa 14/03/2016 0 KomentarzeEnergetyka wiatrowaDowiedz się więcej
W marcu zakończyliśmy roboty palowe na 22 fundamentach turbin wiatrowych budowanych w miejscowościach Banie i Kozielice. Roboty palowe trwały tylko 41 dni. Zakres prac obejmował wykonanie projektu wykonawczego posadowienia turbin wiatrowych na palach, pogrążenie żelbetowych pali prefabrykowanych o przekroju 40x40cm i wykonanie badań nośności pali.
- Zabezpieczenie wykopu pod budynek mieszkalno-usługowy przy ul. Henryka Dąbrowskiego w Krakowie 01/02/2016 0 KomentarzeZabezpieczenie wykopu pod budynek mieszkalno-usługowy przy ul. Henryka Dąbrowskiego w KrakowieDowiedz się więcej
Zadanie poległo na zaprojektowaniu i wykonaniu zabezpieczenia wykopu pod cześć podziemną budynku mieszkalno-usługowego budowanego w centrum Krakowa przy ul. Henryka Dąbrowskiego. Z uwagi na lokalizację wykopu w sąsiedztwie istniejących budynków oraz gęstą sieć instalacji podziemnego uzbrojenia terenu do zabezpieczenia wykopu wykorzystane zostały grodzice stalowe i dwie technologie pogrążania: statycznie (bezwibracyjne) wciskanie oraz wibrowanie nierezonansowe grodzic. Specjalistycznym robotom geotechnicznym towarzyszył ciągły monitoring.
- Zakończenie prac nad stabilizacją osuwiska w Popowicach 15/12/2015 0 KomentarzeZakończenie prac nad stabilizacją osuwiska w PopowicachDowiedz się więcej
W listopadzie 2015 r. zakończyliśmy prace w ramach zadania „Stabilizacja osuwiska wraz z odbudową drogi lokalnej nr 294279K Cyganowice – Popowice w miejscowości Popowice” gm. Stary Sącz.
Zakres prac do wykonania obejmował przygotowanie platformy roboczej, wykonanie konstrukcji oporowej składającej się z palisady z pali CFA , muru oporowego o dł. prawie 300 m i wysokości od 3 do 5 m, sprężanych kotwami gruntowymi. Wykonano również roboty związane z odbudową drogi, odwodnieniem, wzmocnieniem skarp. Całość prac została wykonana w terminie umownym, a protokół odbioru był bezusterkowy.
- Zabezpieczenie wykopu w technologii jet-grouting 30/11/2015 0 KomentarzeZabezpieczenie wykopu w technologii jet-groutingDowiedz się więcej
Na przełomie października i listopada 2015 r. wykonaliśmy w technologii jet grouting zabezpieczenie wykopu zbrojoną palisadą dla przeprowadzenia rur ciepłowniczych oraz podbicie istniejących fundamentów zabytkowego kompleksu EC Powiśle. Zakres robót obejmował około 700 mb kolumn w technologii iniekcji strumieniowej jet grouting o średnicy 800 mm i 1000 mm.
- Palowanie pod budynek jednorodzinny 03/11/2015 0 KomentarzePalowanie pod budynek jednorodzinnyDowiedz się więcej
W październiku w jeden dzień roboczy wykonaliśmy fundament palowy pod budynek jednorodzinny w miejscowości Kiekrz koło Poznania. Zainstalowaliśmy około 250 mb pali o przekroju 25x25 cm. Dzięki naszej pracy niebawem na naszych palach będziemy mogli zobaczyć parterowy dom jednorodzinny zbudowany na gruntach nienośnych.
- Półmetek robót na linii kolejowej do Portu Północnego w Gdańsku 01/10/2015 0 KomentarzePółmetek robót na linii kolejowej do Portu Północnego w GdańskuDowiedz się więcej
Przekroczyliśmy półmetek powierzonych nam robót na linii kolejowej nr 226 – dostęp do Portu Północnego w Gdańsku. Łącznie przewidzianych jest ok. 550 szt. fundamentów palowych pod słupy sieci trakcyjnej. Do chwili obecnej posadowiliśmy 345 szt. Koniec robót palowych przewidziany jest w lutym 2016 r.
- Zabezpieczenie wykopu pod Galerię Północną w Warszawie gotowe! 10/09/2015 0 KomentarzeZabezpieczenie wykopu pod Galerię Północną w Warszawie gotowe!Dowiedz się więcej
W czerwcu trwały pracy projektowe, a w drugiej połowie lipca rozpoczęliśmy roboty związane z pogrążaniem ścianek szczelnych mających zabezpieczyć głęboki wykop pod budowę Galerii Północnej w Warszawie przy ulicy Światowida. Wykop ten ma kształt nieregularnego wieloboku o powierzchni ok. 41,6tys.m2 i obwód blisko 850mb. Projektowana głębokość wykopu wynosi 5m. W ramach zabezpieczenia wykopu zainstalowano ponad 11.000m2 grodzic stalowych o długości od 9,5 do 21,0m. Ponadto wykonaliśmy ponad 2.000mb kotew gruntowych.
- Wzmocnienie korpusu drogowego A1 Stryków - w.Tuszyn 04/08/2015 0 KomentarzeWzmocnienie korpusu drogowego A1 Stryków - w.TuszynDowiedz się więcej
Zakończyliśmy roboty związane ze wzmocnieniem korpusu drogowego autostrady A1 Stryków - węzeł Tuszyn na odcinku od km 295+850 do km 335+937,65. Wzmocnienie obejmowało ponad stu metrowy odcinek budowanej autostrady, na którym wykonaliśmy ponad 1600 sztuk pali przemieszczeniowych FDP o długości od 4,0 do 11,0m. Bardzo dobrą jakość wykonanych przez nas prac potwierdziły próbne obciążenia dynamiczne pali oraz badania ciągłości, których przeprowadzono blisko 200 sztuk.
- Budowa Farmy Wiatrowej w miejscowości Postolin 23/07/2015 0 KomentarzeBudowa Farmy Wiatrowej w miejscowości PostolinDowiedz się więcej
Jesteśmy na półmetku robót palowych na budowie farmy wiatrowej Postolin, które rozpoczęliśmy w pierwszym tygodniu marca. Powierzono nam wykonanie blisko 2200 sztuk kolumn betonowych o średnicy 500 mm i długości od 4,5 do 15,0 m. Łącznie wykonamy posadowienie dla 17 turbin wiatrowych.
- S7 półmetek robót palowych na pododcinku A 16/07/2015 0 KomentarzeS7 półmetek robót palowych na pododcinku ADowiedz się więcej
Przekroczyliśmy półmetek powierzonych nam robót palowych na odcinku Miłomłyn - Ostróda, podoodcinek A budowanej drogi ekspresowej S7, Łacznie na tym zakresie przewidziano do wbcia blisko 30 tys. mb żelbetowych pali prefabrykowanych o długości od 8 do 16m. W całości zakończyliśmy dwa z dziewieciu obiektów inżynieryjnych. Pododcinek A przebiega przez tereny powiatu Ostródzkiego, gmin Miłomłyn oraz Ostróda. Początek projektowanej drogi znajduje się przy istniejącej DK7 na początku obwodnicy Miłomłyna, zaś koniec tuż przed Ostródą gdzie będzie się łączył z rozpoczętym północnym odcinkiem obwodnicy Ostródy
- Ściana berlińska na budowie dworca Łódź Fabryczna 26/06/2015 0 KomentarzeŚciana berlińska na budowie dworca Łódź FabrycznaDowiedz się więcej
W marcu rozpoczęliśmy prace przy wykonywaniu zabezpieczenia wykopu za pomocą ścianki berlińskiej na budowie podziemnej stacji dworca multimodalnego Nowa Łódź Fabryczna.
Zabezpieczenie wykopu ma łączną długość blisko 300m, a część profili ścianki berlińskiej zostanie wykorzystana jako pale pod budowę sześciu kładek dla pieszych. W sumie zawibrowano ponad 170 sztuk kształtowników o łącznej długości blisko 2000mb. Ściana została zkaotwiona 130 sztukami kotew gruntowych o łącznej długości blisko 2000mb.
- Budowa Mariny Royale, bliżej morza jest tylko morze 18/05/2015 0 KomentarzeBudowa Mariny Royale, bliżej morza jest tylko morzeDowiedz się więcej
Od końca kwietnia do ubiegłego tygodnia wykonywaliśmy zabezpieczanie głębokiego wykopu pod budowę apartamentowca Marina Royale. Apartamentowiec zlokalizowany jest u wejścia do portu w Darłowie (teren awanportu). Zabezpieczenie wykopu wykonaliśmy z 15-metrowych grodzic stalowych. Jest to pierwszy i największy z budynków, w którym przewidziano m.in. dwukondygnacyjny garaż podziemny.
- Pale żelbetowe wbijane na Dworcu Zachodnim w Warszawie 20/04/2015 0 KomentarzePale żelbetowe wbijane na Dworcu Zachodnim w WarszawieDowiedz się więcej
Dobiegają końca roboty związane z wbijaniem żelbetowych pali prefabrykowanych pod kompleks biurowy West Station w Warszawie. Po raz kolejny lokalizacja dla pali wbijanych to ścisła zabudowa. Pogrążyliśmy pale o przekroju 40x40cm. Łącznie wbiliśmy ponad 3000 mb. Jest to kolejne zadanie powierzone naszej spółce na tej realizacji. Wcześniej wykonaliśmy zabezpieczenie wykopu w postaci grodzic stalowych kotwionych kotwami gruntowymi, pale FDP oraz kolumny jet grouting.
- Prace palowe na linii kolejowej nr 140/158 na odcinku Rybnik – Chałupki 20/03/2015 0 KomentarzePrace palowe na linii kolejowej nr 140/158 na odcinku Rybnik – ChałupkiDowiedz się więcej
14.01.2015 r. podpisaliśmy umowę na dostawę i posadowienie fundamentów palowych pod konstrukcje wsporcze sieci trakcyjnej na linii kolejowej nr 140/158 na odcinku Rybnik – Chałupki. Zakres powierzonych prac obejmuje wbicie 593 szt. żelbetowych pali prefabrykowanych. Prace będą wykonywane etapowo. Do chwili obecnej, tj. do 20.03.2015 r., wbiliśmy 181 szt. Zakończenie robót jest przewidziane na koniec października br.