Modernizacja przyłącza kanalizacyjnego na łódzkim deptaku

Na jednej z najbardziej znanych ulic w kraju i jednocześnie najdłuższym polskim deptaku, który stanowi wizytówkę miasta Łodzi, modernizacji poddaliśmy przyłącze kanalizacyjne.

W pałacach i kamienicach przy Piotrkowskiej mieszczą się sklepy, restauracje, kawiarnie, okolica tętni życiem. Kanał główny, do którego włączone jest remontowane przyłącze usytuowany jest niemalże na środku ulicy Piotrkowskiej, na głębokości ok. 5m pod powierzchnią terenu. Wzmocnienie oraz zapewnienie szczelności przyłącza musiało zostać przeprowadzone w sposób, który nie powoduje utrudnień.

Zastosowaliśmy bezwykopową technologię renowacji rękawem utwardzanym promieniami LED. Jest to technologia rękawa nasączonego żywicą stworzona przez Aarsleff do renowacji kanalizacji. Rękaw filcowy dzięki swojej elastyczności może być stosowany do renowacji kanałów/przyłączy, na których występują zakręty i zmienna średnica.

Renowacja polega na utworzeniu na jego wewnętrznej powierzchni wykładziny z rękawa nasączonego żywicą dopasowanego do kształtu naprawianego rurociągu. Utwardzona promieniami LED konstrukcja jest przyjazna dla środowiska. Dzięki zastosowaniu do utwardzania promieni LED uzyskano znaczące ograniczenie zużycia energii oraz emisji emisji CO2.

Po więcej informacji na temat technologii bezwykopowych renowacji zapraszamy do kontaktu z Pawłem Nurzyńskim.