historia

W 2021 roku AARSLEFF obchodził jubileusz 25-lecia w Polsce. Zapraszamy na film zrealizowany z tej okazji: 

1947r. – przedsiębiorczy duński inżynier Per Aarsleff zakłada w wieku 29 lat firmę budowlaną, którą przez kolejnych kilkadziesiąt lat rozwinie do skali międzynarodowego koncernu, który stanie się jednym z liderów w obszarze zaawansowanych robót inżynieryjnych. Obecnie firma zatrudnia ok. 4000 pracowników na całym świecie, a jej obroty sięgają miliarda euro.

 

1984r. – firma zaczyna być notowana na giełdzie w Kopenhadze; rozpoczyna się okres ekspansji międzynarodowej.

 

1990r. – Aarsleff kupuje fabrykę pali prefabrykowanych Centrum Pæle A/S w Danii; w późniejszych latach nabywa również fabryki w Szwecji, Wielkiej Brytanii i Polsce, stając się liderem tej technologii w Europie.

 

1996r. – Aarsleff zakłada swoją spółkę w Polsce -  Aarsleff sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1998r. – otwarcie Mostu nad Wielkim Bełtem w Danii, który połączył wyspy Zelandia (Korsør) i Fionia (Nyborg). Aarsleff był jednym z partnerów konsorcjum, które odpowiadało za budowę mostu w latach 1988 -1998. Jest to pierwszy projekt o tak dużej skali w historii firmy, jego łączna wartość wynosi prawie 3 miliardy euro.

 

2000r. –  oddanie do użytku mostu między Danią i Szwecją; most nad cieśniną Sund łączący Kopenhagę z Malmö jest najdłuższym mostem na świecie łączącym dwa państwa; połączenie składa się z mostu o długości 7845 m, sztucznej wyspy o długości 4055 m i tunelu o długości 3510 m. Aarsleff był jednym z kluczowych partnerów tego przedsięwzięcia o wartości sięgającej 5 miliardów euro.

 

2003r.  – Nagroda NODIG AWARD 2002 za najlepszy bezwykopowy projekt na świecie. Nagroda przyznana przez ISTT, czyli Międzynarodowego Stowarzyszenia Technik Bezwykopowych,

2003r. – uruchomienie wybudowanej przez Aarsleff farmy wiatrowej Nysted Offshore Wind Farm (Rødsand) o mocy 166 MW, która do 2007 r. była największym tego typu przedsięwzięciem na świecie. Od tego czasu firma konsekwentnie buduje swoją pozycję w sektorze energetyki wiatrowej i zgromadziła solidne know how. W 2012 r. Aarsleff, w konsorcjum z Bilfinger Berger Ingenieurbau, zrealizował największy obecnie projekt elektrowni wiatrowej na morzu (London Array) o mocy 630 MW.

 

2008-2009r. – wykonanie robót palowych dla mostu drogowego przez Wisłę w Toruniu  - największego mostu łukowego w Polsce i jednego z największych w Europie o rozpiętości przęseł 2 x 270m.

 

2008-2009r. – budowa fundamentów Stadionu Narodowego w Warszawie - pierwszy bardzo duży projekt palowy w budownictwie kubaturowym w Polsce.

 

2009-2010r. –  wykonanie fundamentów estakady E w ciągu południowej obwodnicy Gdańska – najdłuższego obiektu mostowego w Polsce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2010-2011r. – wykonanie robót palowych dla mostu drogowego przez Wisłę w Toruniu  - największego mostu łukowego w Polsce i jednego z największych w Europie o rozpiętości przęseł 2 x 270m.

 

2010-2013r. – budowa dwóch staw nawigacyjnych na dojściu do portu w Świnoujściu – najdalej wysuniętej w morze trwałej konstrukcji w Polsce.

 

2015r. – Czechy, Praga, Palmovka (pierwsza duża realizacja poza granicami Polski).

 

2016r. – Budowa obiektów mostowych w ciągu drogi S7 Miłomłyn-Ostróda- Koszwały.

 

2017r. – POW Warszawa, start budowy mostu na Wiśle. 

 

 

2018-2019r. – Połączenie firm AARSLEFF Sp. z o.o. i Per Aarsleff Polska Sp. z o.o.. Proces oficjalnie został zakończony 31 stycznia 2019 roku. Połączenie to było następstwem projektu unowocześniania marki we wszystkich krajach, w których działają firmy z Grupy Per Aarsleff, a fuzja ta umożliwia szersze działania we własnym zakresie bez udziału podwykonawców, co powoduje, że spółka staje się bardziej konkurencyjna na rynku. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2020r. – Rozbudowa Portu w Świnoujsciu. Jest to kolejny duży projekt hydrotechniczny AARSLEFF.

 

2021r. – Obchody 25lecia AARSLEFF w Polsce. Zakończenie prac kafarowych podczas realizacji przekopu Mierzei Wiślanej.

 

 

 

 

Skontaktuj się z nami

hCaptcha