Dolny Śląsk nie ma dla nas tajemnic

Kolejny raz we Wrocławiu AARSLEFF wykonuje pakiet robót geotechnicznych w zakresie wykopu pod budowę nowego budynku z garażem podziemnym – od zabezpieczenia wykopu palisadą sieczną w rurze osłonowej oraz bezwibracyjnie wciskanymi larsenami, poprzez tymczasowe rozparcie z oczepami, aż po mikropale kotwiące i odwodnienie.

 

W tej części Polski i bardzo charakterystycznych warunkach geologicznych mamy w swoim portfolio wyjątkowo dużo zrealizowanych projektów.  Wykonywanie zabezpieczeń wykopów w zwartej zabudowie staromiejskiej, niejednokrotnie w sąsiedztwie zabytkowych budynków, to duże wyzwanie. Dysponujemy odpowiednim sprzętem, umiejętnościami, a przede wszystkich doświadczeniem, aby realizować powierzone zadania bezpiecznie iminimalizować ryzyka i ograniczać do minimum uciążliwości budowy. We Wrocławiu przy ulicy Komuny Paryskiej realizowany jest projekt spełniający te wszystkie kryteria.  

 

W zgodzie z ciekawą historią tego miejsca i z wizją nowoczesności, powstaje tu obiekt mieszkaniowy. Trzykondygnacyjny budynek znajdujący się w podwórzu przy ulicy Komuny Paryskiej we Wrocławiu w ostatnich latach należał do Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Przed II wojną światową mieścił się w nim Dom Opieki Daheim, a po wojnie przez wiele lat Dom Dziecka. Obecnie trwają tu prace adaptacyjne istniejącej starej kamienicy oraz budowa budynku technicznego wraz z garażem podziemnym. Rewitalizacji poddane będzie również otoczenia budynku. Docelowo ma powstać tu kilkadziesiąt mieszkań w standardzie deweloperskim.

 

Kompleksowa geotechnika to nasza specjalność!