Zabezpieczamy wykopy w Olsztynie

Jesienią rozpoczęliśmy realizację zabezpieczenia wykopu dla dwóch sąsiadujących projektów developerskich w centrum Olsztyna. W obu przypadkach Inwestorzy zaplanowali budowę dwóch wysokich budynków mieszkalnych na wspólnym garażu podziemnym. Zaproponowane przez nas rozwiązanie projektowe okazało się najbardziej korzystne ekonomicznie i terminowo. Dodatkowo dzięki zastosowaniu ściany berlińskiej Inwestorzy uniknęli wielu niedogodności związanych z głębieniem ścian szczelinowych w centrum dużego miasta a czas, w którym realizowaliśmy nasze prace mogli poświęcić na optymalne przygotowanie warunków współpracy z Generalnym Wykonawcą inwestycji.

 

Najgłębszy wykop w mieście

Potrzeba zapewnienia we wznoszonych budynkach miejsc postojowych w garażach podziemnych spowodowała, że w najgłębszym miejscu zabezpieczaliśmy wykop o głębokości dochodzącej do 17 m w stosunku do otaczającego plac budowy poziomu terenu.

 

Bezpieczeństwo okolicznej zabudowy

Szczególnym wyzwaniem było zaprojektowanie i wykonanie tak trudnych prac w bezpośrednim sąsiedztwie budynku Planetarium. Dzięki stosowanym przez nas najnowocześniejszym technikom przewidywania i monitorowania wpływu na okoliczne obiekty zagwarantowaliśmy pełną wiedzę na temat stanu i bezpieczeństwa okolicznej zabudowy.